Bądź bohaterem w swojej głowie

Nie masz osobowości człowieka sukcesu? Preferujesz życie bez wychodzenia z domu? Lista osób, od których jesteś gorszy nieustannie się wydłuża? „Kołonotatnik z Bohaterem” Małgorzaty Halber jest o tobie!

„Nie ma dnia, żebym kogoś nie zawiódł”.

Bohater jest ręcznie rysowanym analogowym memem. Ni to ziemniak, ni mrówkojad. Nieprzebojowy, ale miły. – Jego siła tkwi w tym, że nie jest wymuskany – mówi o nim jego twórczyni, Małgorzata Halber, której Bohater przyśnił się kilka lat temu. Założyła mu profil na Facebooku i zaczęła rysować jego przygody – takie bardziej wewnętrzne przygody. – W atmosferze sukcesu, która panuje na portalach społecznościowych, Bohater jest pęknięciem w idealnej rzeczywistości – mówi Halber. Przez ostatnie trzy lata Małgorzata publikowała w internecie rysowane na rachunkach po gazie szare myśli Bohatera, który wbrew swojej naturze zdobył ponad 40 tysięcy fanów.

12122770_910421955705725_6362257970522796580_n

„Teraz sobie poleżę, a najwyżej później wstanę”.

Bohater będzie musiał sobie jakoś poradzić z pięcioma minutami sławy, jakie go czekają, bo na początku listopada nakładem wydawnictwa Znak ukazał się „Kołonotatnik z Bohaterem”. 200 najlepszych rysunków z Bohaterem – obrazków o tym jak się w środku czujesz, ale nikomu przecież nie będziesz tego mówić. Współprace z wydawnictwem Halber rozpoczęła na początku tego roku, kiedy to nakładem Znaku ukazała się jej świetna książka „Najgorszy człowiek na świecie”, o której pisaliśmy tu.

„Mam tak kurwa dosyć czytania opinii”

„Próbuję coś napisać o tym, ale jakoś mi w ogóle nie wychodzi” – pisała w dniu premiery Kołonotatnika jego autorka. „Ale prawda jest taka, że noszę ten zeszyt ze sobą, ten kołonotatnik, bo nie mogę uwierzyć. Muszę go sobie pooglądać, że on jest w ogóle. Że wyszedł poza granice mojego poplamionego stołu, siedzenia godzinami w gaciach i oglądania zdjęć przedwojennego Otwocka, wyszedł z zagnieceniami, plamami, z całym śmieciem który przeraża moją przyjaciółkę oraz komentatorów internetowych (ona mieszka jak bezdomna)”.

10334372_711609445586978_7717440390097262282_n

Po co ci „Kołonotatnik z Bohaterem”? Możesz sobie wydzierać poszczególne obrazki i bez słowa dawać znajomym, albo powiesić w miejscu pracy. Możesz robić notatki. Albo możesz nic nie robić. Bohater wzrusza, porusza i trafia w punkt, bo mówi o tym, czego się boi, czego nie umie, co go przerasta. I robi to w sposób bardzo zabawny.

A jeśli podoba ci się, jak na świat patrzy Małgorzaty Halber, zajrzyj na prowadzone przez nią strony: Buła Kot Który Wpada Do Okna, Beka Z Hemoroidów i Brzusiek.

kolonotatnik-z-bohaterem-b-iext30654235

4 komentarze

Dodaj komentarz

-->