7 najlepszych parków rozrywki w Polsce

Od kilku dni w mediach pojawia się informacja o wznowieniu prac nad powstawaniem największego parku rozrywki w Europie Środkowej – Adventure World Warsaw. Od roku 2011 inwestycje próbowano rozpocząć już dwukrotnie, a budowa parku prawdopodobnie odbędzie się w dość dalekiej przyszłości, postanowiliśmy więc stworzyć listę parków, które warto odwiedzić przed powstaniem tego największego. Majowa pogoda i zbliżający się długi weekend sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, więc – ruszamy!

Energylandia

energylandia, polska
gdzie: Zator,
ceny biletów: dzieci do 14 cm – 49 PLN, starsi – 99 PLN, bilet rodzinny – od 239 do 329 PLN
Park podzielony jest na 3 tematyczne części: Bajkolandię – strefę dla najmłodszych, pełną księżniczek, baśniowych karuzeli i postaci z popularnych bajek; Strefę Familijną – w której głównymi atrakcjami są roller coastery i wodne bitwy, podróże łódką; Strefa Ekstremalna – przygotowana specjalnie dla entuzjastów adrenaliny i pełna urządzeń podnoszących ciśnienie.

Farma Iluzji

park iluzji, polska
gdzie: Trojanów, Mościska 9 koło Woli Życkiej
ceny biletów: ulgowy – 26 PLN, normalny – 29 PLN, rodzinny (2+2) – 99 PLN

Muzeum Iluzji, Latająca Chata Tajemnic, Tunel Zapomnienia, czy Labirynt Luster – czekające tu atrakcje wciągają na wiele godzin, dzieciakom pozwalają na naukę poprzez zabawę, a dorosłym niektóre złudzenia optyczne wchodzą na ambicję i zatrzymują aż do momentu wyjaśnienia zagadki.

Bałtowski Kompleks Turystyczny (kiedyś – JuraPark Bałtów)

bałtowski kompleks turystyczny
gdzie: Bałtów
ceny biletów: ulgowy – 60 PLN, normalny – 75 PLN, rodzinny (2+1)- 190 PLN

Powstał w 2004 roku, jako pierwszy park dinozaurów w Polsce. Od tamtej pory kompleks znacznie się rozrósł, a oprócz ponad 100 figur dinozaurów znajdziemy tam dodatkowe atrakcje, takie jak spływ rzeką Kamienną, kolejkę grawitacyjną, roller coastery, kino 5D i Zwierzyniec Bałtowski.

Śląskie Wesołe Miasteczko

śląskie wesołe miasteczko
gdzie: Chorzów
ceny biletów: ulgowy – 35 PLN, normalny – 45 PLN, rodzinny (2+2) – 144 PLN

Najstarszy i największy w Polsce, założony już w 1959 roku park rozrywki. Dostosowany do potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ci drudzy znajdą tu roller coaster z podwójną pętlą (pędzący aż 60 km na godzinę), a także niezwykle szybką karuzelę Flic Flac. Miasteczko w dużej części składa się z atrakcji dla tych, którzy są amatorami mocnych wrażeń.

Park Miniatur Świat Marzeń

park miniatur
gdzie: Inwałd
ceny biletów: ulgowy – 34,90 PLN, normalny – 39,90 PLN

Dla wielbicieli eksponatów w wersji mini – park Miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, takich jak  Wieża Eiffla, Krzywa Wieża, Mur Chiński… Poznacie tu Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk w pigułce. Większość miniatur, których w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Adrenalina Park

adrenalina park
gdzie: Sokolniki
ceny biletów: wszystkie atrakcje oddzielnie płatne (od 13 PLN)

Park dla tych, którzy przygotowani są na dużą dawkę adrenaliny. Co w nim znajdziemy? Liny, strzelnice bronią pneumatyczną, quady, paintball, strzelanie z łuki, trampoliny… To najczęściej odwiedzany park linowy w Polsce.

Aquapark Fala

fala
gdzie: Łódź
ceny: od 21 do 51 PLN

Spragnieni wodnych szaleństw? Tu nie tylko popływasz w basenie, bądź skorzystasz ze zjeżdżalni i akcesoriów pływackich, lecz także zrelaksujesz się w SPA, pograsz na Arenie Laser Games i zwiedzisz Eksperymentarium.

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->