Nie żyje Mark E. Smith. Lider The Fall miał 60 lat

źródło: Wikimedia

Informację o śmierci Marka E. Smitha podała menedżerka The Fall, Pamela Vander. Na razie wiadomo tylko, że muzyk zmarł dziś rano w swoim domu. Dalsze informacje pojawią się w ciągu kilku następnych dni.

W ostatnim czasie Smith miał spore problemy ze zdrowiem. Musiał m.in. odwołać część amerykańskiej trasy koncertowej The Fall i trafił do szpitala z powodu “dziwnych i rzadkich medycznych powikłań, związanych z gardłem, jamą ustną i układem oddechowym” – jak głosiła informacja. Jesienią zagrał parę koncertów w Wielkiej Brytanii, ale na scenie poruszał się na wózku.

Mark E. Smith był legendą post punka. Swoją grupę The Fall, nazwaną na cześć książki “Upadek” Alberta Camusa, założył w 1976 roku, zaraz po koncercie Sex Pistols w Manchesterze. W sukcesie zespołu pomógł słynny radiowiec John Peel, który powiedział o The Fall słynne zdanie “Za każdym razem są inni, za każdym razem są tacy sami”.

Z The Fall Mark. E Smith nagrał aż 32 albumy, ostatni, “New Facts Emerge”, w 2017 roku. Wraz z muzykami Mouse on Mars tworzył także zespół Von Südenfed. Nagrał też dwa solowe albumy: The Post-Nearly Man (1988) i Pander! Panda! Panzer! (2002).

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->