Zbliża się pierwsza edycja Festiwalu Podróżników National Geographic!

Redakcja National Geographic rusza z kolejnym fascynującym projektem podróżniczym. Już 4 czerwca po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Podróżników skupiający najciekawszych globtrotterów, sportowców, odkrywców, blogerów, fotografów i autorów książek. Na jeden dzień warszawska Kinoteka wypełni się pasjonatami podróży i miłośnikami ciekawych opowieści. Podczas kilkunastu godzin uczestnicy wydarzenia będą mogli usłyszeć i obejrzeć historie z najdalszych zakamarków świata i wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżyć je jeszcze raz.

Cały festiwal podzielono na 10 paneli tematycznych:

Tony Halik – Legenda oczami Elżbiety Dzikowskiej i Mirka Wlekłego
Czarownice boją się ognia. Jak sto lat po Malinowskim wymknąć się czarom na Trobriandach
Rowerami na Krańce Świata
30 lekcji świata w 30 krajach – czyli dlaczego warto być rodzicem dziecka, które podróżuje
Hic Sunt Leones – Bargiel versus ośmiotysięczniki
Zielona Sukienka – Syberia i Kazachstan śladami rodzinnej historii
Tanie podróżowanie w praktyce
Dlaczego warto fotografować w Polsce – poleca Tomasz Tomaszewski
Hranicka Propast – najgłębiej na świecie pod ziemią i pod wodą
Szybowcem przez sześć kontynentów z LOTTO EXTREME

Głównym wydarzeniem będzie poprowadzone przez Martynę Wojciechowską spotkanie z Andrzejem Bargielem, młodym zakopiańczykiem, który w 2013 r. jako pierwszy Polak zdobył ośmiotysięcznik Sziszapangma na nartach oraz zjechał z jego szczytu. Tym razem postanowił udowodnić, że narciarstwo jest możliwe nawet na dachu świata. Dowiemy się o jego przygotowaniach do ekstremalnego wysiłku i wyzwaniach, które może napotkać na swojej drodze.

Małgorzata Szumska przybliży kulisy swojej wyprawy, podczas której odkrywała Syberię i Kazachstan, posiłkując się wskazówkami swojej 80-letniej babci – Jedź 10 dni pociągiem, potem noc na koniu, aż odnajdziesz wioskę o nazwie Mokrusza. Natomiast Aleksandra Gumowska swoimi opowieściami udowodni, że nawet w XXI wieku na Wyspach Trobrianda czary są wciąż powszechne.

Festiwal Podróżników_plakat

201 komentarzy

Dodaj komentarz

-->