Wystawa: Patologia normalności

Czy to, że jesteśmy dobrze przystosowani, oznacza, że jesteśmy normalni? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć wystawa Kolektywu Młodzi Zdolni Seksowni. Znajdziecie ją w Project Roomie w Centrum Sztuki Współczesnej.

Szukamy swojej własnej tożsamości, takiej, która miałaby sens. Nawet będąc świadomi swego uzależnienia jako homo videns. Trochę na ślepo, obijając się o wyrwane cytaty, jak przez powidoki nigdy niewidzianego słońca – czytamy w opisie wystawy.

Na wystawie w Project Roomie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zobaczymy prace malarskie, graficzne oraz instalacje, stanowiące komentarz twórców z pokolenia Z do współczesności, w której – jak mówią artyści – to, co widzialne, dominuje nad tym, co pojmowalne.

Wolność, indywidualizm, demokracja, w przyszłości przyzwoita praca w korpo, promocje i zakupy w sieciówce, kupowanie wszystkiego, co wzbogaci naszą codzienność – kursów, szkoleń, wycieczki do Rzymu, abonamentów w portalach, piwa w pubie… A gdyby tak było jak w Przyjaciołach, że znajomi pod ręką, śmiechy, akcja, emocje, MIŁOŚĆ i przygoda. Wizja przygody, gdzie oddycha się pełnią, z zachwytem od ucha do ucha…

 

 Szczegóły wystawy: Młodzi Zdolni Seksowni – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (u-jazdowski.pl)

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->