Wystawa malarstwa Marzeny Kawalerowicz

Kolejny, siódmy i ostatni zarazem, tydzień naszych działań w Pasażu Wiecha przebiegać będzie pod hasłem: Sztuka!

Przez cały weekend w Pasażu czeka na Was doskonała wystawa.

>>PEŁNY HARMONOGRAM TYGODNIA SZTUKI ZNAJDZIECIE TU<<

Marzena Kawalerowicz – artystka wizualna, autorka obrazów, rysunków, kolaży i obiektów przestrzennych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Warszawie. W swojej twórczej działalności głęboko zainteresowana jest człowiekiem w każdym aspekcie jego istnienia – poprzez obsesyjną wręcz eksplorację tematów związanych z cielesnością i seksualnością, artystka dociera do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy. W swoich dziełach przedstawia człowieka, który staje twarzą w twarz z ukrytą na co dzień pod wielością rozmaitych masek prawdą o sobie.

Postaci, które maluje, są androgyniczne. Bo płeć nie ma znaczenia. Ważne jest narcystyczne „ja”, które tkwi w każdym. – Przedstawiam ludzi, którzy wyrzucają z siebie prawdę ukrytą pod stertami masek właściwych naszej codzienności. Maski, które zakładam moim postaciom, pokazują zakłamanie człowieka, ale też część prawdy o nim, jego drugiej naturze. Bo maska, którą tworzymy, by zasłonić prawdziwe ja, jest również mną, moim wyborem, moją kreacją, moim wyobrażeniem o samym sobie – tłumaczy. Chętnie odnosi się do kultur pierwotnych, gdzie maski funkcjonują od zarania dziejów, ale zauważa, że i dzisiaj budowanie swoistego kamuflażu jest na porządku dziennym. Uważa, że człowiek w swoich pierwotnych instynktach i ich realizacji musi się chować za maską. Dziś często tworzymy maskę w internecie budując swój wyimaginowany wizerunek.

Uczestniczka wielu wystaw grupowych i indywidualnych organizowanych zarówno w kraju (m.in. w BWA Katowice, BWA Częstochowa, w Galerii Grażyny Kulczyk w Poznaniu, Galerii Schody w Warszawie, w Galerii Atlas Sztuki w Łodzi), jak i za granicą (m. in. w Galerie Lavignes-Bastille w Paryżu, Striped House Museum w Tokio, Centre of Modern Art Norrtalje w Szwecji). Laureatka Konkursu im. Daniela Chodowieckiego, zdobywczyni Litorina Baltic Art Award.

08-12.08 
Pawilon w Pasażu Wiecha
WSTĘP WOLNY

-->