To nie jest hip-hop. Rozmowa z Bartem Strowskim i Jackiem Balińskim, autorami książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”.

Kolejny, siódmy i ostatni zarazem, tydzień naszych działań w Pasażu Wiecha przebiegać będzie pod hasłem: Sztuka!

Weekend rozpoczniemy jednak przewrotnie od spotkania z hiphopem.

>>PEŁNY HARMONOGRAM TYGODNIA SZTUKI ZNAJDZIECIE TU<<

Kilka tygodni przed premierą „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” spotykamy się z autorami wydawnictwa, by porozmawiać z nimi o tym… jak rozmawiało się z najważniejszymi postaciami polskiej sceny hiphopowej. Po sukcesie pierwszej części, którą chwalono m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej” czy „Wprost”, na wrzesień zaplanowano jej kontynuację. Jacek Baliński oraz Bartek Strowski po raz kolejny zaprosili 20 zasłużonych dla polskiego hip-hopu postaci, by wyciągnąć z nich to, czego nie wyciągnął wcześniej nikt inny.

Autorzy zadbali o wyselekcjonowanie bardzo różnorodnego grona rozmówców, stąd obok najbardziej popularnych raperów pojawiają się tu znamienite osobistości stojące zazwyczaj na drugim planie. Blisko 70 (!) godzin nagrań przełożyło się na niezwykle obszerną książkę, która poziomem nie tylko dorównuje swojej poprzedniczce, ale wręcz bije ją na głowę. Wśród rozmówców znaleźli się m.in. Miuosh, Oskar (PRO8L3M), Solar/Białas, Ten Typ Mes, donGURALesko i Holak. „Zależało nam na tym, aby nasi goście czuli się przy nas swobodnie i żeby mogli się otworzyć. Chcieliśmy ich namówić na szczerą i wyczerpującą rozmowę o tych wszystkich czynnikach, które wpływają na to, że każdy z nich jest tak fascynujący i intrygujący. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami udało nam się stworzyć coś ważnego” – mówi pomysłodawca i współautor książki Jacek Baliński. Premiera książki zaplanowana jest na 27 września.

Rozmowę poprowadzi Piotr Anuszewski (Radio Kampus)

08.08 czwartek
17.00 – 18.00
To nie jest hip-hop. Rozmowa z Bartem Strowskim i Jackiem Balińskim, autorami książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. (scena)

WSTĘP WOLNY

208 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->