wystawa: antropocen

wystawa antropocen

Festiwal „Polikultura” został odwołany w realu, lecz postanowiono stworzyć projekt, który jeszcze nigdy wcześniej na tym evencie się nie pojawił. 10 czerwca o godzinie 19 rozpocznie się wirtualne spotkanie z epoką człowieka – antropocenem.

antropocen

W VR-owej przestrzeni platformy Hubs by Mozilla umieszczona zostanie każda forma artystyczna – od malarstwa przez video, aż po obiekty 3D.
Dzięki temu, że wystawa odbywa się online, udało się zaangażować artystów właściwie z całej Polski, reprezentujących różne dziedziny sztuki. Internet nie ogranicza możliwości, a raczej stwarza pretekst do dialogu na temat jednej z relacji człowieka – z cyberprzestrzenią.

W antropocenie tych relacji jest więcej. Natura, technologia, system – to my je zmieniliśmy, ale powoli i one zmieniają nas. Człowiek znów stanął w centrum świata, lecz tym samym zapomniał o jeszcze jednym środku – swoim wnętrzu. Grupa kuratorska, razem z artystami, opowie historię człowieka, ale tę współczesną, tę która dzieje się teraz i kształtowana jest przez nas samych, a także spróbuje odpowiedzieć na pytanie “co my robimy na tym świecie i co świat robi z nami?”

Start: 10.06.2020 19:00
EVENT FB

Aktivist jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

-->