Wisła na każdy dzień tygodnia

Na obu brzegach Wisły coraz atrakcyjniej i fajniej. Widać już pierwsze efekty planowanych zmian, chociaż miasto wciąż robi za mało, aby przywrócić dawny blask i urok obu brzegom rzeki. Potencjał miejsca wykorzystują jednak nadwiślańskie miejscówki, które organizują koncerty, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty taneczne i muzyczne. Można też po prostu przyjść i poleżeć na leżaczku, sącząc piwko i łapiąc promyki słońca. Jeżeli ktoś ma ochotę na bliższy kontakt z rzeką, może popłynąć tramwajem wodnym albo wypożyczyć kajak. Przygotowaliśmy mały przegląd nadchodzących wydarzeń tego tygodnia nad Wisłą. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

Wtorek: Teatr na leżakach
5.08, start: 20.30

Pomost 511 zaprasza na spektakl Teatru Pijana Sypialnia. Aktorzy wystąpią tu po raz czwarty, a tym razem do zobaczenia będzie spektakl komediowy „Wyjowisko. – To swoisty staropolski kabaret inspirowany naszymi narodowymi cechami i przywarami – zapowiadają twórcy i liczą na aktywność publiczności, która będzie mogła wpłynąć na rozwój wydarzeń w spektaklu.

Środa: Otwarte warsztaty didżejskie
6.08, start: 19.00
Komu marzy się bycie didżejem, będzie mógł spróbować swoich sił w tej sztuce podczas warsztatów, które poprowadzą Falcon1 i Kebs w Niedorzecznych 500od1500. Będzie trochę praktyki i teorii (obsługa miksera, teoria techniki miksowania i skreczu), a na koniec cyklu spotkań, impreza z udziałem uczestników.

Czwartek: Swingowa Plażowa
7.08, start: 20.00
Kto chce poruszać nogą i bioderkiem w rytm swingowych utworów, może wziąć udział w plenerowych warsztatach tanecznych Studia Tańca Swingowego. Będzie to drugie spotkanie z tego cyklu, ale dla tych, których nie było wcześniej, odbędzie się szybka powtórka z poprzedniej lekcji.

 

Piątek: Goście z Berlina
8.08, start: 22.00
W Hockach Klockach pojawi się Josh Tweek, reprezentant jednego z najbardziej klimatycznych klubów Berlina – Chalet Club. Zanim wprowadzi was swoimi bitami w trans, wystąpi polski zespół Hrabioza, który kieruje się prostą, choć nieco kontrowersyjną, zasadą didżejską: „to wszystko to tylko – koniec końców – disco”.

Sobota: Festiwal Międzypokoleniowy
9.08, start: 15.00
Na brzegu Wisły w Temacie Rzeka w ramach projektu Dancing Międzypokoleniowy młodzi i starsi spotkają się, aby się zintegrować i razem potańczyć. Za gramofonami DJ Wika i inni seniorzy, którzy w ramach Senior Djs Academy uczą się sztuki didżejskiej, oraz muzycy młodego pokolenia. Oprócz tego odbędą się międzypokoleniowe mecze siatkówki plażowej.

Niedziela: Garażówka nad Wisłą
10.08, start: 13.00
Przejrzyjcie, co macie w szafach. Wybierzcie to, czego nie założyliście przez ostatni rok (więc pewnie nie założycie już nigdy). Przeliczcie, ile kasy zostało wam do końca miesiąca i wpadajcie do Pomostu 511 na wyprzedaż garażową. Może coś zarobicie, pewnie też trochę wydacie, ale najważniejsze, że pozbędziecie się niechcianych rzeczy.

Ada Chudobińska

Dodaj komentarz

-->