„Wdechy 2017”. Zagłosuj na Człowieka, Miejsce i Wydarzenie Roku

Projekt: Dawid Ryski

Nagrody kulturalne „Wdechy” przyznawane są w tym roku po raz 14. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Człowiek, Miejsce i Wydarzenie Roku. Zwycięzców nominują i wybierają dziennikarze „Co Jest Grane24”. Nagrody to nietypowe statuetki, czyli deski surfingowe z namalowanym przez Przemka „Trusta” Truścińskiego komiksem o laureacie. Drugą nagrodę – deskorolkę – w tych samych kategoriach przyznają czytelnicy.

Głosowanie czytelników potrwa do poniedziałku, 15 stycznia. Uroczystość wręczenia Wdech odbędzie się 16 stycznia. Wybierać można na stronie wdechy.pl

W tegorocznej edycji konkursu „Wdechy” nominowani są:

Człowiek roku

Projekt: Dawid Ryski

 1. Jan Młynarski i Marcin Masecki
 2. Pablopavo, Paweł Sołtys
 3. Maria Sadowska i Magdalena Boczarska
 4. Katarzyna Nosowska
 5. Justyna Wasilewska

Miejsce roku

Projekt: Dawid Ryski

 1. Muzeum nad Wisłą 
 2. Komuna Warszawa
 3. Hala Gwardii 
 4. Pogłos  
 5. Muzeum Warszawy 

Wydarzenie roku

Projekt: Dawid Ryski

 1. „Klątwa” w Teatrze Powszechnym 
 2. Warszawska scena wegańska 
 3. Płyta „Noc w wielkim mieście”
 4. Otwarcie stałej galerii polskiego wzornictwa w Muzeum Narodowym 
 5. Wystawa w CSW „Późna polskość”

Wdechy to nagrody, które mają wyróżnić tych, którzy są „w dechę”: artystów, animatorów, organizatorów kultury. Jak twierdzą organizatorzy, to właśnie takie osoby sprawiają, że miasto nabiera barw i charakteru. To oni budują nam teatry, otwierają klubokawiarnie, a swoją sztuką uwrażliwiają i zmuszają do myślenia.

Projekt: Dawid Ryski

„Wdechy” otrzymali już m.in.: artyści: Paweł Althamer, Krzysztof Warlikowski, Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Grzegorz Lewandowski, Magdalena Cielecka, Krystyna Janda, Mariusz Treliński, Maria Peszek, Agnieszka Smoczyńska, Robert Więckiewicz, Joanna Mytkowska, Agnieszka Glińska, Roman Gutek; miejsca: kino Muranów, Teatr Polonia, Teatr IMKA, Muzeum Powstania Warszawskiego, klub Pardon To Tu, Powiększenie; wydarzenia: Warszawskie Spotkania Teatralne, otwarcie Centrum Nauki Kopernik, Teren Warszawa,  Pożar w Burdelu, Konkurs Chopinowski.

Zasady głosowania i regulamin można znaleźć na stronie – www.wdechy.pl

989 komentarzy

Dodaj komentarz

-->