Teatr Pijana Sypialnia w Banjaluce!

Premiera na Szkolnej! Teatr Pijana Sypialnia słynie ze swoich występów w niecodziennych przestrzeniach. Na premierę swojego najnowszego muzycznego widowiska wybrali Banjalukę – restaurację w samym centrum Warszawy. Ogródek przy ulicy Szkolnej 2/4 zamieni się w magiczną scenę teatralną! Na scenie wystąpią aktorzy, wokaliści i orkiestra. Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Już 3 czerwca najnowsza premiera Teatru Pijana Sypialnia – największej niezależnej grupy artystycznej, która zasłynęła w całym kraju dzięki swojemu cyklowi „Teatr na leżakach”. W tym roku Pijana Sypialnia świętuje piąte urodziny. W ramach świętowania przygotowała serię plenerowych wydarzeń, której inauguracją będzie premiera widowiska „Klapsy”.

O czym sam spektakl? „Klapsy”, to najnowszy spektakl tria dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego Narloch / Zieliński / Dembski, którzy specjalizują się w plenerowych widowiskach muzycznych. Tym razem inspiracją do stworzenia spektaklu stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy. Odkąd została na niej uwięziona Pani Śmierć – ludzie… nie umierają.
Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazję na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Widowisko wymyka się minorowemu nastrojowi dzięki przerysowanym i komicznym postaciom oraz kreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości.

Na scenie wystąpią aktorzy i orkiestra Teatru Pijana Sypialnia.

Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia mówi:

Na nasze występy zawsze wybieramy wyjątkowe miejsca. Chcemy, żeby widzowie podążając za nami wyznaczali sobie szlak miejsc o niespotykanym klimacie i charakterze. Ogródek Banjaluki przy ulicy Szkolnej 2/4 jest magiczną i zieloną enklawą w samym centrum rozbieganej stolicy!

„KLAPSY” – PREMIERA

3 CZERWCA / 19:00
Banjaluka ul. Szkolna 2/4 Warszawa

Scenariusz i teksty psalmów: Sławomir Narloch
Muzyka, przygotowanie wokalne: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski
Występują: aktorzy i orkiestra Teatru Pijana Sypialnia

Dodaj komentarz

-->