The Guardian docenił miejskie plaże w Polsce – jesteśmy w czołówce najpiękniejszych z nich!

Wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury rośnie także liczba osób, które wybiegają z domów, zadymionych, jesiennych piwnic pubów i restauracji bez ogródków, łapią piknikowe kosze, koce i przybywają nad Wisłę. Na piwko (które podobno na bulwarach można już legalnie pić – dziękujemy, Marku Tatała!), lemoniadę, ale także na koncert, targi z jedzeniem, występ grupy komediowej lub zajęcia sportowe. Bo nad Wisłą dzieję się z roku na rok coraz więcej.

Fakt ten został zauważony i doceniony przez The Guardian, który w artykule dotyczącego najlepiej zagospodarowanych miejskich plaż docenił – obok Berlina, Brukseli, czy Amsterdamu – także Warszawę.

plaża w Wiedniu

Szczególną uwagę poświęcił Tematowi Rzeka, Cudowi nad Wisłą i barowi La Playa.

W nocy, kiedy światła Mostu Poniatowskiego oświetlają Wisłę, Temat Rzeka – miejsce nad jej brzegiem – jest jednym z najbardziej klimatycznych punktów w mieście. Ten bar, otwarty trzy lata temu na najbardziej popularnej warszawskiej plaży. Na drewnianym parkiecie regularnie organizowane są noce klubowe, imprezy rodzinne w ciągu dnia, oraz pokazy filmowe. Podobnym i równie popularnym miejscem jest Cud nad Wisłą, bar leżący na przeciwległym brzegu, który znajduje się tam już od 2010 roku. Jest to miejsce łączące aktywności dzienne z nocnymi imprezami. Kolejnym ciekawym barem na plaży jest La Playa, tropikalny klubu, w którym odbywają się imprezy w gorącym klimacie latino. W ciągu dnia można zrelaksować się na plaży i zagrać w badmintona, siatkówkę lub frisbee. Za mostem Gdańskim znajduje się Boogaloo Beach Bar. Podobnie jak Temat Rzeka, otworzył się w 2013 roku – do atrakcji należą: karaibski grill, koncerty reggae i imprezy taneczne.

czytamy w artykule.

Całość artykułu z opisem 10 najciekawszych miejskich plaż w Europie znajdziecie tutaj.

plaża w Amsterdamie

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->