Sztuka na zamówienie. Zaproś wystawę do siebie do domu!

sztuka na telefon wrocław

Macie już ochotę gdzieś wyjść? A kto nie ma na to ochoty? Stęskniliśmy się za wyprawami do ulubionych klubów, kin teatrów czy galerii. Co prawda instytucje robią co w ich mocy, żeby wypełnić czas spędzony w domu aktywnościami online, ale nic z pewnością nie zastąpi „żywego” kontaktu z kulturą.

Zamów galerię do domu

Na nietypowy pomysł wpadły wrocławskie BWA Wrocław razem z Wyspa Tamka. Uruchomili oni projekt „Sztuka na zamówienie”. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer, a samochód z wystawą przyjedzie pod wskazany adres. To nie żarty! Wystarczy jeden telefon, by móc obcować ze sztuką w sąsiedztwie swojego domu

„Sztuka na Zamówienie”

Pierwszą organizowaną w ten sposób wystawą jest “Gatunki inwazyjne” Bena Wrighta, którą galeria SIC BWA Wrocław prezentowała w 2019 roku.
Wystawa była próba wykreowania swoistego ekosystemu do interaktywnej kontemplacji. Multisensoryczna, psychoaktywna podróż przez Antropocen — środowisko stworzone przez człowieka, a dotykające tematów mikro i makro ekosystemów, które ludzie aktywnie tworzą. Była ona również impulsem do zadania sobie pytania, co to znaczy być inwazyjnym, innym, obcym? Co i kogo przyporządkowujemy do tej definicji? W jaki sposób „fakt”, mit, symbolizm i uprzedzenia kładą się cieniem na nasze relacje międzyludzkie? Wykształcenie w dziedzinie biologii silnie zaznacza się w pracach Bena Wrighta, które głęboko zagłębiają się w relację między ludźmi a ich środowiskiem, wykorzystując przy tym interaktywne instalacje, by angażować wszystkie zmysły widza i wypełniać lukę między sztuką a nauką.

Jak zamówić wystawę do domu?

Jak piszą organizatorzy:
Mobilną galerię można zamawiać od 20 do 24 maja, dzwoniąc pod numer +48 881 922 180 od godziny 11:00 do 16:00. Wystawa Inwazyjne gatunki została zamontowana w samochodzie dostawczym, który po wcześniejszym umówieniu się, przyjedzie pod wskazany adres. Zwiedzanie galerii odbywać się będzie z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Więcej informacji w evencie FB

-->