Słuchaj muzyki i miej wszystko pod kontrolą!

słuchawki Aftershokz

Kostno-przewodzące słuchawki AfterShokz Open Move to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą słuchać muzyki podczas biegania, jazdy na rowerze albo wędrówki po mieście, ale nie chcą być odcięci od dźwięków otoczenia.

Aftershokz

Ponieważ muzyka towarzyszy nam na co dzień, w zasadzie non stop, chętnie sprawdzamy nowości w temacie. Tym razem w nasze ręce trafiły słuchawki Open Move firmy AfterShokz.

AfterShokz specjalizuje się w produkcji słuchawek kostno-przewodzących, czyli takich, których nie zakładamy na uszy, ale obok. W tym przypadku dźwięk dzięki mikrowibracjom dociera bezpośrednio do ucha wewnętrznego za pośrednictwem kości policzkowych, całkowicie omijając błony bębenkowe. Brzmi dość dziwacznie i w pierwszej chwili wydaje się zupełnie niemożliwe, żeby muzyka podawana tak inaczej, brzmiała tak samo, ale okazuje się, że tego typu obawy są zupełnie bez-podstawne.

Muszę przyznać, że początkowe wrażenie jest dosyć dziwne i chwilę trzeba się przyzwyczajać. Jest trochę tak, jakbyśmy mieli włączony ciągły soundtrack do naszych codziennych aktywności. Muzyka po prostu gra w głowie. Mózg w pierwszym momencie trochę wariuje, ale po jakimś czasie zaczyna się ten miks dźwięków odbierać naturalnie.

Dźwięki otoczenia słychać normalnie, jeśli więc skupimy uwagę na czymś innym, muzyka schodzi na dalszy plan. Na pewno jest to super rozwiązanie np. dla rowerzystów. Sama z przerażeniem patrzę na ludzi w słuchawkach pędzących przez miasto. Ja tak nie potrafię, cenię swoje bezpieczeństwo, dlatego rowerowe wycieczki oznaczają dla mnie rezygnację z muzyki.

Nie trzeba z niej rezygnować, jeśli mamy słuchawki takie jak Open Move, bo te zapewniają, że usłyszymy jadący obok autobus, klakson samochodu, albo pisk opon.
Aftershokz

Zgodnie z zapewnieniami producenta słuchawki OpenMove zawierają najnowszą technologię przewodnictwa kostnego PremiumPitch 2.0. Rzeczywiście jakość dźwięku jest idealna, basy słychać jak trzeba i trudno wskazać różnicę w jakości dźwięku w porównaniu ze zwykłymi dousznymi słuchawkami.

Słuchawki mają trzy tryby EQ. Tryb standardowy do normalnego użytku na zewnątrz, tryb Human Voice przystosowany do słuchania audiobooków i podcastów oraz oraz tryb przeznaczony do słuchania z zatyczkami do uszu, dzięki któremu wykorzystując specjalnie zaprojektowane zatyczki (w zestawie ze słuchawkami), umożliwi korzystanie ze słuchawek w samolotach, pociągach i nie tylko izolując od zewnętrznego szumu.

Słuchawki są wodoodporne (wodoodporność klasy IP55), niegroźny deszcz, czy przypadkowe zalanie. Bateria starcza na 6 godzin działania (10 dni w trybie czuwania).

Całość jest estetycznie opakowana, wygodna w noszeniu (zakładamy je jak wiele sportowych słuchawek, z pałąkiem na karku). W moim przypadku Open Move nie zastąpią słuchawek, których używam podczas pracy czy odsłuchu nowych albumów – wtedy liczy się dla mnie bliski kontakt z muzyką i odizolowanie od świata zewnętrznego. Ale na pewno uzupełnią mój arsenał muzycznych sprzętów, bo to znakomite rozwiązanie w sytuacji, kiedy uprawiamy sport w mieście, albo z innych powodów nie chcemy być odizolowani od zewnętrznych dźwięków.

-->