Slow Market na Chmielnej już otwarty!

Slow Market na Chmielnej
Slow Market na Chmielnej

Stało się! 22 lipca Slow Market oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy otworzyli targ na podwórzu przy Chmielnej 21. Tym, co odróżnia od wcześniejszej, nadwiślańskiej miejscówki jest dostępność w tygodniu, no i oczywiście położenie w centrum miasta, które buduje street food’owy targ z prawdziwego zdarzenia.

Slow Market na Chmielnej to alternatywa dla osób poszukujących zwolnienia w tygodniu. Od środy do piątku podwórze zamieni się w miejsce spotkań przy jedzeniu od wyselekcjonowanych dostawców. W programie Slow Marketu na Chmielnej zaplanowano między innymi kulinarne środy,  tematyczne czwartki (kuchnia wegetariańska, śródziemnomorska, polska) oraz piątki wzbogacone o ofertę świeżych ryb i owoców morza. W planach również wydarzenia muzyczne, live cooking oraz inne aktywności.

To pierwsza taka inicjatywna kulinarna, która zapewnia bezpośredni dostęp do lokalnych wystawców w ciągu tygodnia. Dzięki niej Slow Market dociera bezpośrednio do osób poszukujących zdrowych lunchy w pracy, jak również do turystów oraz spacerowiczów ze słynnej Chmielnej.

Slow Market na Chmielnej to kolejny obok targów Slow Fasion i Slow Weekend projekt realizowany przez Grupę Slow. Niezmiernie cieszymy się na otwarcie kolejnej lokalizacji Slow Marketu. Współpraca z Domem Towarowym Braci Jabłkowskich daje nam możliwość tworzenia nowej jakości na kulinarnej mapie Warszawy. Cieszymy się, że kreujemy inicjatywy kulinarne, dzięki którym już prawie, że codziennie mamy dostęp do zdrowego jedzenia typu street food.– mówi Magdalena Buczak, z Grupy Slow.

Slow Market na Chmielnej mieścić się będzie przy ul. Chmielnej 21, w podwórzu słynnej kamienicy Braci Jabłkowskich. Targ kulinarny będzie odbywać się w środy, czwartki i piątki od. 12:00 do 20:00.

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu „Slow”, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market Nad Wisłą oraz Slow Weekend.

Zobacz także:

Enoki Street Food

Enoki wyróżniają się tym, że wszystkie ich dania zawierają tytułowe enoki – czyli azjatyckie chrupiące grzybki do złudzenia przypominające muminkowe hatifnaty.Czytaj dalej…

Amy – reż. Asif Kapadia

Film Asifa Kapadia nie jest ani interwencyjnym dokumentem, ani pomnikiem wystawionym brytyjskiej artystce. W czasie projekcji widz nie czuje, że twórca próbuje narzucić mu jakąkolwiek wersję wydarzeń. Czytaj dalej…

Dodaj komentarz

-->