Side One Ten – wyjątkowa płyta na 10 urodziny sklepu, rusza akcja crowdfundingowa

Side One Ten to wyjątkowe wydawnictwo płytowe na dziesięciolecie Side One – kultowego warszawskiego stacjonarnego sklepu ze współczesną muzyką elektroniczną. Znajdzie się na nim przekrój artystów reprezentujących rodzimą scenę od Jacka Sienkiewicza, przez duet Ptaki po młode nazwiska. W piątek, 13 marca rusza akcja zbiórkowa na platformie WSPIERAMKULTURE.PL.

s1_2

SIDE ONE TEN to kompilacja 12 utworów najważniejszych rodzimych twórców muzyki elektronicznej ostatniej dekady z okazji dziesięciolecia Side One – kultowego warszawskiego stacjonarnego sklepu ze współczesną muzyką elektroniczną, stanowiącego fundament lokalnej kultury winylowej. Będzie to pierwsze w Polsce wydawnictwo współtworzone przez sklep płytowy i poświęcone tematycznie sklepowi muzycznemu. Side One to wyjątkowe miejsce, które łączy artystów i pasjonatów różnych gatunków i pokoleń i od lat wspiera ich w selekcji muzyki. Na kompilacji znajdą się ze swoimi produkcjami następujący artyści: Jacek Sienkiewicz & Mo, Ptaki, Kuba Sojka, Eltron John, Chino, Kixnare, Galus, Matat Professionals, Naphta, Umba, K Magic oraz prezentowany już na starcie akcji SLG remixujący Michała Urbaniaka.

Oprawą wizualną projektu zajął się autor wielu uznanych okładek i plakatów muzycznych – Bartosz Szymkiewicz (www.szymkiewi.cz)

Poprzez akcję crowdfundingową na platformie WSPIERAMKULTURE.PL wydawcy – wytwórnia S1 Warsaw zbierają środki na wydanie kompilacji w ekskluzywnej formule potrójnego wydawnictwa winylowego. Na limitowane wydanie SIDE ONE TEN składać będą się trzy płyty w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu z introligatorską oprawą oraz okolicznościowa publikacja. Wydawnictwo można wesprzeć na kilka sposobów, które powiązane są ze zróżnicowanymi nagrodami.


Tracklista:

01. Eltron John – Zadowolenie
02. Naphta – Liquid Jump
03. Matat Professionals – Juice & Boogie
04. Galus – Thehmin
05. Michał Urbaniak Group – Alu (SLG Re-Swing)
06. K Magic – Take Off (Mad Mix)
07. Ptaki – Palmy
08. Kixnare – Wind Dance
09. Jacek Sienkiewicz & Mo – Sidereal Time
10. Kuba Sojka – Disclosure
11. Chino – Teofil
12. Umba – Ramię Oriona

 

Więcej o akcji tutaj

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->