Rzeź delfinów na Wyspach Owczych. W ciągu jednego dnia zabito 1428 delfinów białobokich i grindwali.

Co roku na Wyspach Owczych odbywa się święto Grindadrap. To „tradycja”, która trwa tutaj od kilkuset lat. Przez nią w ciągu jednego dnia zabito 1428 delfinów białobokich i grindwali. Kiedyś mówiło się, że mieszkańcy w ten sposób pozyskują mięso, żeby przeżyć. Dziś mięsa w tym regionie nie brakuje, co więcej jest go za dużo jak na liczbę osób tu mieszkających.

Skala polowań w tym roku zaskoczyła wszystkich, nawet lokalnych mieszkańców. Organizacja ekologiczna Sea Shepherd nazwała ją „największą masakrą w historii Wysp”. Niedzielna rzeź była największą od początku prowadzenia statystyk. Zabijanie delfinów i grindwali trwa nawet kilka godzin. Zwierzęta są uśmiercane na oczach swojego stada, walczą o przeżycie wyciągnięte na plaże i w płytkiej wodzie. Cały proces odbywa się na oczach mieszkańców, także małych dzieci. 

 

Zgodnie z miejscowym prawem, takie czyny są legalne. Dla niektórych to atrakcja turystyczna. Od lat trwają w sprawie tej praktyki spory i protesty. Niektórzy uważają, że to tradycja i należy ją podtrzymywać. Brutalna śmierć dzikich zwierząt co roku jest tematem we wszystkich mediach. 


 
Zdjęcia: Sea Shepherd
-->