Mode:lina to marka stworzona w 2009 roku w Poznaniu przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka. Wspólnicy byli wcześniej częścią studia Liong Lie/123DV w Rotterdamie. O ich projektach, zarówno tych prywatnych, jak i angażujących przestrzeń miejską, rozpisują się media polskie i zagraniczne, a na półkach pracowni powoli zaczyna brakować miejsca na nagrody.
Jesteśmy architektami skupionymi na twoich potrzebach. Każdy projekt zaczynamy od tego, czego potrzebujesz i jak żyjesz na co dzień, a kończymy na tym, że po 20 latach nadal jesteś zadowolony z efektów naszej wspólnej pracy – mówią o sobie architekci.
Poznajcie niektóre z projektów Pawła i Jerzego, które zaskakują nowoczesnym designem, najwyższą jakością wykonania i funkcjonalnością.
RunColors Poznań
Projektując sklep w centrum handlowym Stary Browar, architekci postanowili wykorzystać rozpoznawalną nazwę i logotyp RunColors wykorzystując motyw “biegnących kolorów”. Grafitowy kolor ścian i pomalowane na czarno antyki kontrastują z kolorowymi butami i stanowią tło dla wielobarwnej instalacji ze sznurków. Pryzmatyczny układ “sznurowadeł” nawiązuje do szybkiego ruchu biegacza – linki przeskakują od jednej do drugiej ściany, zmieniając się w kolorowe pasy na podłodze.
Pawilon Human Touch Group
Pawilon zajął centralne miejsce na targach Arena Design w Poznaniu. Projektanci postawili na swobodny przepływ ludzi przez jego przestrzeń. Forma przybrała kształt ażurowego miasteczka, które z jednej strony zaprasza na otwarty plac, z drugiej pozwala w intymnej atmosferze poprowadzić warsztaty, lub spotkać się w ramach konsultacji w składających się na miasteczko uroczych domkach.
Każdy z domków składających się na miasteczko będzie wykończony innym materiałem: drewno w połączeniu z 4500 kartkami papieru, drewno z siatką reklamową typu mesh, stalowa konstrukcja w połączeniu z panelami ściennymi, meblami, drzwiami i podłogami z asortymentu członków Human Touch Group.
Customform Pavilion
Naturalny surowiec – tekturowe tuby zostały głównym elementem konstrukcyjnym, który zbudował rozpoznawalność pawilonu. To z nich zbudowane zostały ściany pawilonu rozdzielające strefy z ekspozycjami produktów. Każda ze stref została wypełniona polskim desigenm oraz eco-designem – flagowymi produktami firmy Customform.
Urban Forester House
Lubimy otwarte przestrzenie, ale muszą być przytulne. Lubimy też surowe materiały, ale muszą być ocieplone naturalnymi elementami, ze względu na małe dziecko. Czy w tym wszystkim znajdzie się miejsce na kilka mebli, które odziedziczyliśmy po rodzicach?
Świeżo zbudowany dom w stanie surowym był dla architektów nie lada wyzwaniem. Ciepłe elementy (gałąź do żyrandola pan domu samodzielnie przywiózł z miejsca, w którym spędził swoje dzieciństw0!) połączone z surowością betonu stworzyły efekt zapierający dech w piersiach.
2 komentarze