Piknikowy dizajn

Wakacje w tym roku będą trochę inne. Bardziej kameralne, lokalne, w mniejszym gronie i spędzane z zachowywaniem społecznego dystansu. Nie oznacza to jednak, że nie będzie fajnie. Niech to lato upłynie pod znakiem doceniania małych przyjemności. Takich jak piknik nad rzeką, kolacja na balkonie, grill na łące.

Żeby zorganizować taką atrakcję, wiele nie jest potrzebne. Gdybyście jednak szukali pomysłów,co może przydać się wam podczas takiego wypadu – oto garść inspiracji.

 

Namiot plażowy Miasun (www.fabrykaform.pl)

Gadżet, który skradł nasze serca. Praktyczny i poręczny bawełniany namiot / daszek francuskiej marki FatBoy. Na zdjęciu prezentowany w dość egzotycznych okolicznościach, ale równie dobrze sprawdzi się zapewniając nam cień na nadmorskiej plaży, w ogródku sąsiadki czy na łasze nad Wisłą.

 

Taca składana Festival (www.fabrykaform.pl)

Co nam będzie potrzebne? na pewno coś, na czym będzie można rozłożyć nasze piknikowe wiktuały. Kocyk albo … efektowna taca, która zamieni się w stolik w stylu vintage. Pozwoli piknikować w stylu lat 50., ale też zabezpieczy drinki przez rozlaniem, a kanapki przez niekontrolowanym rozdeptaniem. Widzimy ją przez namiotem na festiwalowym polu biwakowym, ale cóż… trzeba mieć nadzieję, że tam przyda się za rok. Tego lata dobrze sprawdzi się nawet podczas kolacyjki na balkonie.

Rattanowy kosz piknikowy Bloomingville

Rattanowy kosz piknikowy Bloomingville

Kosze piknikowe są cięższe i mniej poręczne ale naprawdę dobrze wyglądają na zdjęciach i – umówmy się – dodają piknikowi swoistego uroku. To rozwiązanie dla wrażliwych estetów. Praktycy wybiorą raczej torby termiczne – lekkie i łatwe do złożenia a przy tym gwarantujące, że nasze piknikowe pyszności dotrwają do momentu konsumpcji w dobrej kondycji.

Lekka torba termiczna to część kolekcji On the Go stworzonej przez markę Guzzini.

Lekka torba termiczna to część kolekcji On the Go stworzonej przez markę Guzzini.

 

Jeśli dbacie o środowisko z pewnością w piknikowych sytuacjach będziecie wybierać produkty, które jak najmniej szkodzą planecie. Nic jednorazowego! Napoje w plastikowych butelkach jednorazowych, metalowych termosach albo… butelkach ze szkła. Dobrze zabezpieczonych. takich jak butelki marki Built ze szkła borokrzemowego odpowiedniego dla gorących, jak i zimnych napojów. Neoprenowy pokrowiec z uchwytem otula szklaną butelkę zabezpieczając ją przed przypadkowym stłuczeniem i chroniąc jednocześnie przed zbyt szybkim ostygnięciem lub ogrzaniem się napoju.

Butelka na wodę Built ze szkła borokrzemowego w neoprenowym pokrowcu z uchwytem

Pikniki piknikami, ale nawet codzienny lunch może być okazją do chwili wytchnienia. Ten mały przenośny zestaw lunchowy urzekł nas swoją kompaktowością i minimalizmem. Idealny na czasy social distancing, prawda?

 

 

 

Wszystkie prezentowane gadżety znajdziecie w sklepie Fabryka Form.

-->