Pierwszy szpital na świecie przechodzi na całkowicie wegańskie menu!

szpital wegańskie jedzenie
Fot: Ella Olsson/Unsplash

Posiłki w szpitalach to temat, którego lepiej przy niektórych nie poruszać! Zdechła sałata i kromka chleb z masłem to stali „bohaterowie” publikowanych w internecie zdjęć z polskich placówek. Są jednak szpitale, w których karmią chyba bardzo dobrze.

Szpital z wegańskim menu

Dobre wiadomości płyną ze stolicy Libanu. W tamtejszym szpitalu Hayek Hospital zadecydowano o całkowitym przejściu na menu wegańskie! Tym samym szpital w Bejrucie będzie pierwszą placówką służby zdrowia na świecie, która postawi w stu procentach na wegański jadłospis! Co ciekawe menu na pierwszy rzut oka może zaskakiwać. Znajdziecie tam między innymi pizzę, burgery, croissanty oraz oczywiście tradycyjne dania kuchni bliskowschodniej. Wszystko w wersjach wegańskich!

Jak mówią władze placówki, decyzja podyktowana jest względami zdrowotnymi. Skoro część dań (w tym mięso) wywołują choroby, przez które pacjenci lądują w szpitalnej sali, to najprostszą metodą jest praca u podstaw i nauka zdrowego odżywiania już od pierwszych chwil hospitalizacji. Co więcej, władze szpitala argumentują wprost: jeśli WHO klasyfikuje mięso jako środek równie rakotwórczy co papierosy to podawanie mięsa w szpitalu można uznać za proceder podobny o częstowania  pacjentów tytoniem!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Hayek Hospital (@hayekhospital)

Zmiany w menu weszły od 1 marca, przed całkowitym przejściem na menu wegańskie pacjentów czeka okres przejściowy, w którym będzie można prosić jeszcze o podawanie dań mięsnych.

Jeśli jesteście wielbicielami mięsa, to być może zainteresuje Was pomysł z Alaski, gdzie w szpitalu podawane jest tradycyjne jedzenie w tym zupa z foki i inne egzotyczne dania!

-->