Wielki finał trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata

Projekt „Biały Album” ewoluuje jak ewoluowali The Beatles przez całe lata ’60. Lubelski finał trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata to będzie koncert jakiego jeszcze nie było! – zapowiada Piotr Metz, dyrektor muzyczny radiowej Trójki. Tylko w Lublinie, tylko 17.09 – nowe premierowe utwory i muzyczny gość specjalny Monika Brodka!

Spektakularny finał ogólnopolskiej trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata zakończy Lubelskie Święto Młodego Cydru. Na Błoniach pod Zamkiem w festiwalowej atmosferze z kultowymi piosenkami The Beatles z „The White Album” zmierzą się Natalia Przybysz, Natalia Grosiak, Krzysztof Zalef Zalewski, dyrektor artystyczny trasy Tymon Tymański i gość specjalny Monika Brodka. Repertuar „The White Album” to materiał przez wielu krytyków określany mianem prekursorskiego dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych.

Niezwykły wieczór będzie siódmym, ostatnim koncertem jednego z najbardziej niezwykłych projektów muzycznych tego lata. Świeże, współczesne interpretacje hitów bandu wszech czasów będzie można usłyszeć już tylko w Lublinie.

– Specjalnie na ten dzień szykujemy trzy nowe utwory, czyli w sumie osiemnaście piosenek z „The White Album”! – zapowiada Tymon Tymański. – To wielka frajda zmierzyć się z tą muzyką. Nasz skład jest duży, na tle bębnów i basu dwie gitary i klawisze oraz sekcja dęta robią swoje, a wokaliści, właściwie każdy z innej beczki, nadają naszej interpretacji różnorodności i głębi.

Jak podkreśla Piotr Metz z radiowej Trójki – to nie będą po prostu covery. Usłyszymy szalenie poszukujące, autorskie szkice na temat. Będziemy świadkami przełomowego odkrycia The Beatles przez kolejne pokolenie współczesnych artystów. Zabrzmią rockowe kawałki przerobione na elektronikę, ostre numery przekazane dziewczynom, zaśpiewane często w bardzo delikatny sposób.

– Wiele czasu zajęło nam rozłożenie tych piosenek na części pierwsze i nie było to proste. Muzyka The Beatles jest totalnie oddziałująca na zmysły, wymyka się schematom i zaskakuje nowoczesnością. Trzeba się jej poddać – podkreślają Natalia Przybysz, Tymon Tymański i Krzysztof Zalewski.

Nasze wersje momentami dość odważnie odbiegają od oryginałów – przestrzega Tymański

– Klasyczny materiał z „The White Album” Beatlesów gramy na przekór i inaczej. To jest „Biały Album” pokolorowany – uzupełnia Natalia Przybysz.

Od premierowego koncertu trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata projekt „Biały Album” przeszedł ogromną ewolucję, zaskakując publiczność jak i samych artystów. Zebrał entuzjastyczne recenzje. Po czterech miesiącach i sześciu koncertach wciąż nie jest dokończony. Na lubelski wielki finał Spragnieni Lata muzycy szykują więc coś wyjątkowego!

Wydarzenie promuje singiel „Cry Baby Cry”.

Jedyną okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles będzie koncert na zakończenie Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Festiwalowy wieczór rozpocznie się już o godz. 18. Publiczność rozgrzeją Maja Koman, Krzysztof Zalewski Solo Act i Monika Brodka.

Monika Brodka, wokalistka, która zachwyca muzyką i fascynuje stylem, zagra kilka swoich największych hitów z płyty „Grandy” i „LAX” oraz utwory z najnowszego „Clashes” – krążka

pełnego metafizyki i zmysłowości, który ukazał się na całym świecie i już po miesiącu uzyskał status złotej płyty. Po solowym występie, podczas którego nie zabraknie takich piosenek, jak „Horses”, „Santa Muerte”, „Up in the hill” czy „Funeral” artystka wraz z Krzysztofem Zalewskim, Natalią Przybysz, Natalią Grosiak i Tymonem Tymańskim wykona utwory The Beatles z „The White Album”, poszerzający tym samym repertuar projektu.

Koncertom towarzyszyć będzie cydrowe miasteczko z food truckami. Z Lublina na żywo audycję „Lista osobista” poprowadzi w radiowej Trójce Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia.

***

Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty polskich muzyków – bezkompromisowych, niezależnych, mających świetny kontakt z publicznością i gwarantujących ogromną porcję pozytywnej energii. Do tej pory w projekt zaangażowali się: Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral.

Galeria zdjęć Warszawa:

http://www.ambra.com.pl/marki-i-konsumenci/bylismy-tam-razem/to-byla-noc-cydr-lubelski-spragnieni-lata-w-warszawie-HqJR2J

Wywiad z artystami, Program III Polskiego Radia:

https://www.youtube.com/watch?v=Y7GeWJnSyzM

Singiel promujący trasę:

https://www.youtube.com/watch?v=6nA2VlRUGPE

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->