Pierwsza wystawa prac Banksy’ego w Polsce!

banksy wystawa

Międzynarodowa wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” przybywa do Warszawy. To podróż przez świat nieuchwytnego, tajemniczego i jednocześnie jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatnich lat.

Banksy wystawa Warszawa

Banksy to prawdopodobnie najsłynniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy artysta graffiti na świecie. Około 40-letni Brytyjczyk z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie.

banksy wystawa

Uważany za artystę, który zrewolucjonizował sztukę współczesną i jednocześnie jednego z najcenniejszych współczesnych artystów. Wystawa „The Art of Banksy” prezentuje ponad 100 eksponatów – oryginalnych prac, instalacji, rzeźb, fotografii i specjalnie na tą okazję tworzonych szablonów.

„The Art of Banksy. Without Limits”

To wyjątkowe wydarzenie, bo wystawa prac artysty tego formatu nie zdarza się często. Banksy jest twórcą, który poprzez swoją sztukę trafia do wielu, nie tylko koneserów sztuki, ale także ulicznych przechodniów i co bardzo ważne przemawia również do młodych ludzi.

– podkreślają organizatorzy wystawy.

Ekspozycja opuściła w 2016 roku Istambuł i od tego czasu gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu, a teraz przyjeżdża do Warszawy. Wystawa zawiera najpopularniejsze graffiti takie jak: Girl with Balloon, Bomb Hugger, Police Kids, Pulp Fiction czy Flower Thrower.

„The Art of Banksy. Without Limits”

The Art of Banksy. Without Limits” 

12 lutego – 11 kwietnia 2021 r.

Centrum Praskie Koneser,  

Plac Konesera 2,  Warszawa

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl
-->