Parker. Zdobycz – Darwyn Cooke


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/valkea/domains/aktivist.pl/public_html/wp-content/themes/aktivist/inc/single-rating.php on line 30

Skok na miasto


To jest gotowy scenariusz drugiej „Włoskiej roboty” albo kolejnej części „Ocean’s Eleven”. Facet, który wygląda na prowincjonalnego urzędnika przed emeryturą, chce obrobić całe miasto. Ma plan, potrzebuje zawodowców. Trafia do Parkera, brutalnego i inteligentnego kryminalisty, który początkowo jest nieufny, ale skok zaczyna traktować jako wyzwanie. Seria komiksowa Darwyna Cooke’a o Parkerze to adaptacja prozy Richarda Starka. Kolejne tomy łączy postać głównego bohatera, ale można je czytać niezależnie.

W „Zdobyczy” na pierwszy plan wysuwa się misterna intryga z zaskakującą woltą. Cooke nieco mniej niż dotąd gra klimatem i kliszami kryminałów noir, ale akcja dalej rozgrywa się w latach 60. XX wieku, kobiety są eleganckie i piękne, a mężczyźni przystojni i zaradni. Fabuła skupia się jednak bardziej na „robocie”. To nie zarzut, bo pomysł, żeby okraść całe miasto, jest brawurowy, wręcz niedorzeczny. Trudno tu o słabe punkty, tym bardziej że akcja wciąga i trzyma w napięciu. Całość dopełnia rewelacyjna, stylizowana oprawa graficzna.

„Parker. Zdobycz”
Darwyn Cooke
Taurus Media

5A!
KOMIKS

Dodaj komentarz

-->