Otwarcie najwyższego i najdłuższego szklanego mostu na świecie już w ten weekend!

glass Zhangjiajie,

To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zwalczyć lęk wysokości i walczyć ze swoimi słabościami. W środowych Chinach powstał most, który z pewnością w tym pomoże. Jest najwyższy i najdłuższy ze wszystkich szklanych mostów na świecie.

Zhangjiajie, glass szklany most

Szklane mosty w Chinach są niezwykle popularne. Bardzo często odbywają się na nich sesje zdjęciowe, są popularnym miejscem oświadczyn, a także wydarzeń takich jak wesela, czy… warsztaty jogi. Dla poszukiwaczy wrażeń dostępna jest także możliwość zwisania na linach z mostu w Pingjiang, z którego roztacza się fantastyczny widok.

Tym razem, w środkowych Chinach powstał szklany most, który z pewnością przyciągnie najwięcej zwiedzających. Most łączy dwa urwiska górskie w górach zwanych górami Avatara – ponieważ to właśnie tu, w malowniczej miejscowości Zhangjiajie, został nakręcony film. Jest najdłuższym szklanym mostem świata.

Zhangjiajie, glass szklany most

Jego budowa została zakończona w grudniu poprzedniego roku. Finalnie, zaprojektowany przez Haima Dotana (znanego z projektów architektonicznych bijących światowe rekordy) most liczy 430 metrów długości, 6 metrów szerokości, znajduje się na wysokości 300 metrów ponad ziemią, a jego skonstruowanie kosztowało 3,4 mln dolarów. Został on wyłożony 99 taflami trójwarstwowego, przezroczystego szkła.

Zhangjiajie, glass szklany most

Mimo materiału, z którego jest zrobiony, most jest niezwykle trwały i bezpieczny. Aby sprawdzić jego trwałość, zostały na nim przeprowadzone wielokrotne testy – uderzanie ogromnymi młotami i przejeżdżanie po nim zapełnionym ludźmi jeepem to tylko niektóre z nich.

Mimo wszystko, przejście prawie pół kilometra po szkle, podczas gdy między stopami widzimy tylko ogromną przepaść, jest niemałym wyzwaniem. Śmiałków, z pewnością, nie będzie jednak brakować.

Dodaj komentarz

-->