Nowy serial Herzoga na Netfliksie!

into the inferno, herzog

Nie tak dawno Werner Herzog, uznany za mistrza kina dokumentalnego i fabularnego zaprezentował dokument “Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”. W tym tygodniu zaskoczył nas zwiastunem nowego serialu “Into the Inferno”, który już niedługo będzie dostępny na Netfliksie.

into the inferno, herzog

“Into the Inferno” to opowieść o wulkanach. Reżyser podróżuje wraz z Clivem Oppenheimerem – ekspertem – po miastach, w których wulkany otoczone są czcią. Akcja serialu dzieje się więc w Północnej Korei, na Islandii, w Etiopii i na Arhipelagu Vanuatu, gdzie wulkany posiadają swoją własną mitologię. Reżyser stawia również pytania filozoficzne o początki człowieka i powstawanie gatunków na Ziemi.


Dokument ten był już wyświetlony podczas Festiwalu Filmowego Telluride i został pozytywnie przyjęty przez widownię i krytyków, którzy zwrócili uwagę na głębię koloru, doskonałe ujęcia i symbolikę.

„Into the Inferno” Wernera Herzoga będzie mieć swoją światową premierę w Netfliksie 28 października. Planowana jest też limitowana dystrybucja kinowa.

100 komentarzy

Dodaj komentarz

-->