Gaika wystąpi na Nocnych Markach 2016!

Mówi się, że czwartek to taki mały piątek i jeśli jest w tym choć ziarno prawdy, to ten konkretny czwartek – 8. grudnia 2016 roku – będzie piątkiem nie lada wielgachnym, a może i piątkiem i sobotą, całym weekendem wtłoczonym w ten jeden, konkretny wieczór. Tego dnia bowiem Aktivist po raz dwunasty już wręczy Nocne Marki, nagrody kulturalnie miejskie, które od ponad 10 lat przyznajemy w takich kategoriach jak Artysta, Wydarzenie czy Miejsce Roku.

Galę uświetnią Goście:

GAIKA
Wychowany na betonowych przedmieściach Londynu, w owianym złą sławą Brixton, potomek karaibskich emigrantów w swoich mrocznych acz chwytliwych piosenkach łączy ze sobą tropy ze wszystkich właściwie współczesnych nurtów muzyki klubowej. W spowolnionych, przebasowionych produkcjach korzysta z jamajskich harmonii, teksańskiej rytmiki i bristolskiej palety efektów.

∆ Cairo Liberation Front ∆
Holenderski duet, który bardziej niż happy hardcore ceni sobie egipską muzykę weselną – i rozkręci balangę, którą mógłby poprowadzić Omar Souleyman gdyby tylko wspomagał się jakimiś dopalaczami. Niebo podczas ich seta przybierze kolor jaki ma zwykle nad Saharą, a temperatura podskoczy do tej z którą przez cały rok muszą się zmagać mieszkańcy Afryki Północnej.

IwasHomeAnyway
Dopiero w przyszłym roku duet ten wyda swój debiutancki album, ale już wziął się za przedefiniowywanie takich określeń jak alt- czy electro-pop na swoją własną, intymnie klubową i minimalistyczne rozpasaną modłę.

V/O
Zeszłoroczny laureat naszej nagrody, Wojtek Urbański z zespołu RYSY, który tym razem zaprezentuje swój nieco bardziej introwertyczny lecz nie mniej basowy i taneczny, solowy, materiał pod szyldem V/O.

Maciej Sienkiewicz (fasrat.com)
Wieczór natomiast zamknie prawdziwy weteran krajowej sceny klubowej, pionier technicznej selekcji nad Wisłą i jeden z najbardziej eklektycznych DJi w Polsce.

Kto w tym młynie znajdzie odpowiednie kroki pewni – co prawda – sami nie jesteśmy, ale zawsze można też przecież zejść na chwilę z parkietu, albo sięgnąć wcześniej po poprzednie numery Aktivista – w których pisaliśmy nieraz o rzeczonych artystach – i spróbować choć trochę się przygotować.

Bilety w limitowanej liczbie via Going.:
http://bit.ly/2gikLot

Dodaj komentarz

-->