Najciekawsze kalendarze 2016

Pierwsze dni nowego roku za nami. Być może jednak jeszcze nie wszyscy przygotowali się do kolejnych pełnych wyzwań miesięcy zaopatrując się w rzecz niezbędną, a mianowicie, kalendarz.

Jako niepoprawni wielbiciele artykułów papierniczych, gardzimy elektronicznymi gadżetami i z radością oddajemy się poszukiwaniu idealnego kalendarza analogowego. Musi być praktyczny. I piękny. Dylemat jest poważny, bo co roku ciekawych, dizajnerskich kalendarzy przybywa. Przygotowują je studia projektowe, instytucje kultury, artyści i ilustratorzy. W tym roku też wybór jest niemały. Żeby ułatwić wam sprawę, zrobiliśmy wstępną selekcję. Oto pięć kalendarzy, które nam podobają się najbardziej.

80 okazji do świętowania z architekturą

Piąta edycja kalendarza wydawanago przez Fundację Bęc Zmiana. W tym roku można spędzić 12 miesięcy świętując rozmaite okazje związane z architekturą. Na kartach kalendarza znajdziecie, ciekawostki, fakty i anegdoty, rocznice oraz ważne wydarzenia, o których warto pamiętać. Kalendarz przygotowała gwiazdorska obsada: ilustracje zrobiła Malwina Konopacka, teksty napisał Grzegorz Piątek, całość zaprojektował Tomek Bersz.

80 okazji 2

80 okazji 1

 

Magdalena Tekieli Planner

Planner zaprojektowany przez Magdę Tekieli, to propozycja dla osób samodzielnych – sprawdzi się i w tym i w przyszłym roku, bo przygotowany jest tak, że datę wpisuje się samemu. Do wyboru mamy dwie wresje – liściastą Jungle i czarno-białą Marble.

tekieli 1

tekieli 2

 

Pan Kalendarz

Solindy i ładnie zaprojektowany Pan Kalendarz występuje w czterech wersjach. Kalendarz zaprojektowała grupa znajomych: Ola Dębniak-Gocławska, Palina Rek-Gromulska (Cuda Wianki Studio) oraz Joanna Walczykowska i Mateusz Kowalski (Oku miłe).

Pan-Kalendarz-Promo-18

pan kalendarz 1

 

Kalendarz do prania Kwiaty polskie

Nie tylko kwiaty, ale i architektura. Nadrukowany na tkaninie kalendarz ścienny zaprojektowany przez Mateusza Gryzło dostępny jest w trzech wersjach – Dworzec Centralny i piwonie, Blok z łódzkiego Manhattanu + mniszek lekarski, Katowicki Spodek + malwy. W ubiegłym roku materiałowy kalendarz trzeba było rozcinać, by dostać się do kolejnych miesięcy, w tym roku roboty jest trochę mniej.

do prania 2

do prania 1

 

Paprotnik studio

Projekt przygotowanych ręcznie kalendarzy powstał we współpracy projektowego Paprotnik Studio i bloga Roślinne Porady. Każdy miesiąc to opis jednej, dziko rosnącej rośliny. Za pomocą piktogramów, oznaczone zostało w którym miesiącu, jaką część danej rośliny zbieramy. Są to po kolei: jałowiec, kasztanowiec, brzoza, tatarak, pokrzywa, czarny bez, jagoda, chmiel, krwawnik, głóg, tarnina oraz jemioła.

IMG_4333

paprotnik 1

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->