Teatr Polonia-Mała Scena

Warszawa

Fundacja rozpoczęła działalność 10 czerwca 2004 roku. Jej fundatorami są Krystyna Janda, Edward Kłosiński i Maria Seweryn. Głównym celem FUNDACJI jest wspieranie i upowszechnianie kultury polskiej w Polsce oraz jej promocja poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, działalność charytatywna polegająca na ułatwianiu dostępu do dóbr kultury i „produktów” kultury. Głównym celem statutowym FUNDACJI jest założenie i prowadzenie Teatru działającego w sposób odmienny od innych teatrów funkcjonujących w starej strukturze teatrów państwowych.

Ma to być pierwsza próba działania podobnego do sposobu funkcjonowania większości teatrów niezależnych, prywatnych czy prowadzonych przez podmioty pozabudżetowe w Europie. Od momentu powstania FUNDACJI do lutego roku 2005 zajmowaliśmy się pierwszymi akcjami charytatywnymi, produkcją pierwszej płyty z książkami czytanymi dla dzieci i szukaliśmy siedziby dla teatru. Od lutego roku 2005 mamy taki obiekt. Jest to sala dawnego kina #POLONIA.

[materiały promocyjne] 

Dodaj komentarz

-->