Ginza

Wrocław

Niegdyś knajpy ze specjałami z Azji stanowiły dla Polaka kulinarną zagadkę, wyzwanie dla żołądka oraz portfela. Dziś wiadomość, że na osiedlu jakiś Chińczyk, Wietnamczyk lub Japończyk planuje otworzyć "garkuchnię" z tradycyjnymi potrawami z jego kraju nie wzbudza sensacji. Taki właśnie lokal powstał na ulicy Komandorskiej, w miejscu, gdzie niekoniecznie przemierzają codziennie potomkowie samurajów. Restauracja Ginza wcale nie ma restauracyjnych cen. Można tu zjeść ciepły posiłek już za 13 PLN, a za najbardziej wykwintne danie zapłacicie 23 PLN. Przygotowano również specjalną ofertę dla żaków – za okazaniem legitymacji studenckiej otrzymać można napój gratis. Zjemy tu także sałatki i zupy (8-16 PLN). Warto jednak zaznaczyć, że wegetarianie nie mają w Ginzie czego szukać, bo wszystkie potrawy przygotowywane są na bazie mięsa. Jedzenie jest przyrządzane według japońskich receptur, bo klientów z Kraju Kwitnącej Wiśni przesiaduje w restauracji sporo, a żaden nie zgłasza reklamacji. W każdym razie lepiej zastanowić się dwa razy, nim zacznie się awanturę z powodu źle odgrzanego dania – na ścianach wiszą bowiem repliki japońskich mieczy…

Dodaj komentarz

-->