Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak

Już 14 października rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 i potrwa aż do 25 października. Organizatorami są: Polski Ośrodek ASSITEJ i Teatr Powszechny w Warszawie, który także i w tym roku stanie się centrum festiwalowych wydarzeń. Wyjątkowo XXI edycja będzie przebiegać w nowej formule, która opierać się będzie na dwóch platformach projektowych. W tym roku zaplanowanych jest ponad 100 wydarzeń.

Platforma Artystyczna
W ramach tej platformy widzowie festiwalowi będą mogli obejrzeć polskie spektakle konkursowe, podlegające ocenie festiwalowego Jury. To najlepsze polskie produkcje teatralne dla dzieci i młodzieży. Jej organizatorem jest Polski Ośrodek ASSITEJ we współpracy z Teatrem Powszechnym.

Platforma Edukacji Teatralnej
Spektakle zagraniczne, spektakle premierowe, koncerty, pokazy warsztatowe oraz warsztaty odbędą się w ramach tej platformy. Platforma Edukacji Teatralnej: „MAM WPŁYW, TWORZĘ, ZMIENIAM” – to interdyscyplinarne działania dla dzieci i młodzieży, które mają za zadanie w kompleksowy sposób uświadomić młodym widzom jak duży wpływ mają na tworzenie kultury w swoim otoczeniu. Partnerem strategicznym jest Teatr Powszechny.

Festiwal bez ograniczeń!
Zapraszamy wszystkich widzów do udziału w tegorocznym Festiwalu KORCZAK! Każdy podczas Festiwalu odnajdzie propozycje teatralne, artystyczne oraz warsztatowe dla siebie: niemowlaki, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, rodzice, dziadkowie,czy nauczyciele oraz wychowawcy.  

Bilety na spektakle i inne wydarzenia odbywające się w Teatrze Powszechnym:
www.powszechny.com; kasa@powszechny.com, 22 818 25 16.

strona Festiwalu KORCZAK:
www.korczak-festival.pl

Dodaj komentarz

-->