Liczycie kalorie? Nowe urządzenie Panasonica policzy je na waszym talerzu

źródło: Panasonic

Nowy sprzęt japońskiego producenta ma być idealny dla osób, które prowadzą zdrowy tryb życia, nieustannie się odchudzają lub cierpią na problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca. Co prawda w dzisiejszych czasach aż roi się od rozmaitych kalkulatorów kalorii i aplikacji liczących, ale tam wszystkie dane wprowadzać należy ręcznie. Tu natomiast wkładamy talerz do urządzenia, czekamy kilkanaście sekund i voilà! 

Urządzenie Panasonica nazywa się CaloRieco i zaprezentowane zostało właśnie na japońskich targach technologicznych CEATEC. Używa ono technologii odbijającej światło, która pokazuje warunki odżywcze praktycznie każdego rodzaju jedzenia, które do niego włożymy oraz podaje dokładną wartość kaloryczną. Wszystkie dane prezentowane są na wyraźnym kolorowym wyświetlaczu. 

Choć jak twierdzi Panasonic, nowatorskie urządzenie rozpoznawać ma znakomitą większość dań i pokarmów, podczas prezentacji wyjawiono, że mogą pojawić się sporadyczne problemy, ale dotyczyć mogą jedynie “zup w bardzo ciemnych naczyniach”. 
 

Dodaj komentarz

-->