Lampa, która przetrzymuje twój telefon jako zakładnika

źródło: Klemens Schilinger

Sposobów i porad, jak walczyć z nałogiem internetowym jest mnóstwo. W dzisiejszych czasach w dużej mierze dotyczą one nie samych komputerów, ale smartfonów, na których nieustannie sprawdzamy powiadomienia z Facebooka, przerzucamy beznamiętnie instagramowe relacje i odpowiadamy na każdą wibrację i piknięcie. To, co teoretycznie pomaga nam być cały czas na bieżąco, w praktyce zmniejsza naszą produktywność i odwraca uwagę.

Jak się przed tym bronić? Po prostu odłożyć swój telefon. Wydaje się proste, ale zazwyczaj się jednak nie udaje. Być może jednak pomoże w tym nowy wynalazek projektanta Klemensa Schillingera. To pozornie zwykła biurkowa lampka, wyposażona jednak w szufladkę na smartfona. Mechanizm jest prosty – żarówka świeci w niej tylko wtedy, jeśli telefon znajduje się wewnątrz.

źródło: Klemens Schilinger

Przy oficjalnym opisie lampy nie ma ceny, ani szczegółowych informacji. Nie wiadomo, co stanie się, jeśli do “szuflady działającej jak magiczna skrzynia”, której “dajemy coś i otrzymujemy coś w zamian”, włożymy coś innego, ale w tym samym kształcie – na przykład tabliczkę czekolady czy małą drewnianą deseczkę. Takie rozważania i kombinacje potwierdzają natomiast jedno: nasze uzależnienie od telefonów to poważna sprawa i pomysły takie, jak lampa Schillingera są nam bardzo, ale to bardzo potrzebne. 

źródło: designboom

źródło: Klemens Schilinger

klemens schillinger’s offline lamp transmits light in exchange for phone respite from designboom on Vimeo.

Dodaj komentarz

-->