Przed siebie – Fever Pitch – NOWE BRZMIENIE X LEVI’S

foto: Wojtek Koziara

Prezentujemy kolejną odsłonę projektu Nowe Brzmienie x Levi’s

Razem z marką Levi’s, która włącza się w promowanie oryginalnych głosów na muzycznej scenie doceniając ich odwagę i determinację w kreowaniu nowego brzmienia, przedstawiamy najciekawszych artystów projektu My Name Is New, pionierskiej inicjatywy wytwórni płytowej Kayax, która stworzyła swoisty inkubator dla debiutujących muzyków.
Cyklicznie przedstawiamy wam najbardziej interesujące głosy młodej sceny. Bądźcie czujni. Idzie nowe! Przed wami: Fever Pitch.

my name is new aktivist fever pitch

foto: Wojtek Koziara

Fever Pitch to czwórka młodych ludzi, których łączy miłość do muzyki i ogromne marzenia. Zespół powstał pod sam koniec 2018 r., a w marcu 2019 zaczął udostępniać w sieci swoje pierwsze piosenki. Nie ograniczają się stylistycznie i nie boją eksperymentować – w ich muzyce można znaleźć wiele różnorodnych wpływów muzycznych, zaczynając na disco lat 80., przez klasyczny rock lat 70., aż po mroczny dream pop. Grupa wkłada dużo pracy w to, żeby każdy z utworów brzmiał indywidualnie oraz miał swoją duszę.

Jak byście opisali waszą muzykę w trzech słowach?

Niejednorodna – każdy utwór czerpie z innych gatunków muzycznych i przekazuje inne emocje.
Eksperymentalna – każdy z nas słucha nieco innej muzyki, przez co piosenki, które piszemy są wypadkową wszystkich gatunków, które siedzą w naszych głowach
Nieszablonowa – staramy się wychodzić poza wszelkie schematy.

Najfajniejsza sytuacja związana z muzyką, jaka się wam przydarzyła?

Niespodziewane miejsce na podium podczas naszego pierwszego publicznego występu. Zadebiutowaliśmy na przeglądzie „KATAR Muzyka” w Toruńskim klubie Od Nowa. Sam występ był fajnym doświadczeniem, a zajęcie trzeciego miejsca dało nam gigantyczną motywację na przyszłość.

Co jest dzisiaj największym wyzwaniem dla młodych muzyków?

Największym wyzwaniem jest przelanie swojej osobowości i charakteru na muzykę, którą się tworzy i połączenie tego z jakimś oryginalnym, nieszablonowym brzmieniem i szczerym tekstem. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że to co robimy jako muzycy musi wyzwalać emocje.

fever pitch aktivist wywiad

foto: Wojtek Koziara

W jakim momencie rozwoju zespołu jesteście?

Jesteśmy na samym początku. Rozwijamy się wspólnie i indywidualnie. Każdy z nas muzycznie idzie nieco w innym kierunku, ale połączenie tych dróg tworzy nową, która wszystkim się podoba. Idziemy przed siebie i nie planujemy się zatrzymywać.

Zespół: Fever Pitch

foto: Wojtek Koziara

stylizacja: Michał Koszek | represented by @van_dorsen_artists

makijaż / włosy : Martyna Nowak-Sadowska

Produkcja: Ewa Dziduch, Sylwia Kawalerowicz

11 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->