Kontrowersyjny serial twórcy “Wielkiego piękna” niebawem w HBO

pope, jude law, the young pope

Jude Law w roli papieża? W dodatku takiego, który obwieszcza całemu światu że jest Bogiem? Tak jest, kontrowersyjny serial o głowie kościoła granej przez największego amanta Hollywood pojawi się już w październiku, a tymczasem przedstawiamy wam niepokojący i zapowiadający fantastyczną rozrywkę zwiastun.

pope, jude law, the young pope

Serial “The young pope” ma opowiadać o historii Lenny’ego Belardo/Piusa XIII, fikcyjnego dostojnika – pierwszego włosko-amerykańskiego papieża w historii. Będzie składać się z dziesięciu odcinków. To, co przyciąga najbardziej to fakt, że za reżyserię odpowiada Paolo Sorrentino – laureat Oscara za „Wielkie piękno”, reżyser “Młodości”. Odpowiada on także – razem z Umberto Contarello, Tonym Grisonim i Stefano Rullim – za napisanie scenariusza.

W obsadzie, oprócz Jude’a Law, znaleźli się: Diane Keaton, Silvio Orlando, Scott Shepherd, Cecile de France, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Tony Bertorelli i James Cromwell. Premiera serialu odbędzie się 27 października w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Austrii oraz Francji.

Dodaj komentarz

-->