Kontrast, czyli nowy Aktivist już jest!

Różnorodność dobrze robi. No bo co by było, gdyby wszędzie i zawsze było tak samo, a każdy miałby identyczne zdanie na obojętnie jaki temat? Ulice w każdym zakątku świata wyglądałyby bardzo podobnie, moda straciłaby jakikolwiek sens, a muzyków i artystów wystarczyłoby całemu światu gdzieś pięciu, bo i tak wszyscy tworzyliby na jedno kopyto. A różnice są ciekawe, inspirujące i – wykorzystane w konstruktywny sposób – pozwalają spojrzeć na wszystko z trochę szerszej perspektywy.

Dlatego numer, który trzymasz w ręku, poświęciliśmy kontrastom. Nasze bohaterki okładkowe – Maffashion i Zuzannę Bartoszek, zaprosiliśmy na wspólną sesję zdjęciową. Jej efektem są dwie różne okładki i dwa, często odmienne, spojrzenia na kobiecość, ciało, popularność i pracę. Gosia Halber napisała o dzielnicy w internecie, w której spotykają się różne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać nasze najbliższe otoczenie. Nasz stały gastrowysłannik Vienio tym razem szukał różnic pomiędzy swojskim rosołem a wietnamskim pho, a za przewodniczkę służyła mu Linh, która o azjatyckich smakach wie wszystko – mimo że w pamięci trzyma także wspomnienia o polskich parówkach. Przyjrzeliśmy się też modzie na chińskie ciuchy, która sprawia, że ubrania z metką „Made in China” pozwalają wyróżniać się na ulicach na całym świecie, nie tylko w Szanghaju czy Pekinie.

Oprócz tego twórcy teledysków zdradzili nam, jak zrobić dobry klip, razem z Katarzyną Przezwańską odkryliśmy Warszawę sprzed setek tysięcy lat (taką z groźnymi dinozaurami, ale za to bez smogu), a Bolesław Chromry opowiedział nam o muzyce, przy której stworzył m.in. „Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę”. Wszystko to pomiędzy intensywnym planowaniem lata w mieście i poza nim – bo lato szybko się skończy, a zanim się obejrzymy, w obieg ponownie trafią kurtki, kołdry i szaliki. Ale nie ma co narzekać. Jeśli nie znalibyśmy srogiej zimy, kto z nas naprawdę doceniłby ciepłe wieczory nad Wisłą, weekendowe wizyty na Nocnym Markecie albo muzyczne festiwale pod chmurką?

Jonasz Tołopiło
Zastępca redaktorki naczelnej

Dodaj komentarz

-->