Kamasi Washington zapowiada nowy dwupłytowy album „Heaven And Earth”. Czy będzie tak epicki jak „The Epic”?

Amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy zapowiedział właśnie kolejne duże wydawnictwo, dwupłytowy album pt. „Heaven and Earth”, gdzie tytułowa Ziemia „reprezentować będzie świat jak widzę na zewnątrz, ten w którym żyję” a Niebo „to świat wewnętrzny, który jest moją częścią. Dwoistość nadchodzącego albumu dobrze oddają okładki poszczególnych części, przedstawiające stojącego na powierzchni wody artystę. 

W sieci od kilku sukcesywnie pojawiają się także króciutkie fragmenty utworów, które znajdą się na albumie:

Kamasi Washington wydaje płyty od 2005 roku i od wielu lat jako aranżer macza palce w hip-hopowych (i nie tylko) albumach z najwyższej półki, współpracując m.in. z Kendrickiem Lamarem, Run the Jewels, Thundercatem czy Flying Lotusem. Największym jednak jego sukcesem, który sprawił, że o artyście stało się głośno na całym świecie, był trwający ponad 173 minuty 3-płytowy „The Epic” sprzed 3 lat . W zeszłym roku artysta wypuścił półgodzinną EP-kę „Harmony of Difference”. 

W tym roku nowy materiał Kamasi Washingtona będziemy mogli usłyszeć na dwóch koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 22 maja w 2018 w Krakowie w Klubie Studio, drugi 24 maja w warszawskiej Stodole.

 

ZOBACZ TEŻ: Kamasi Washington na dwóch koncertach w Polsce

Dodaj komentarz

-->