Sokół, Muniek, Vienio, Brylewski, DonGURALesko i inni w dokumencie o muzyce i polskich blokowiskach. Zobacz teaser filmu „Blok.Muzyka”

Dokument „Blok.Muzyka” mógłby równie dobrze nazywać się „Wielkie płyty w wielkiej płycie”, bo to właśnie w tego typu blokowiskach wychowało się większość polskich artystów, zarówno sceny hip-hopowej, jak i punkowej i tu powstawały koncepty ich największych hitów. Te dwa gatunki, choć tak odmienne, łączy bardzo wiele. I właśnie o tym opowiadają artyści zaproszeni przez Tomasza Knittla – Robert Brylewski, współtwórca m.in. Brygady Kryzys, Muniek Staszczyk (T. LOVE), Jakub Wandachowicz (Cool Kids of Death), Piotr Górny – DonGURALesko, Wojciech Alszer – Fokus (Paktofonika), Wojciech Sosnowski – Sokół, Piotr Więcławski – Vienio oraz Konstanty Usenko (Super Girl Romantic Boys). 

Ale w filmie o blokowym rodowodzie rodzimej muzyki zobaczymy nie tylko muzyków. Pomiędzy ujęciami blokowisk Warszawy, Katowic czy Łodzi głos zabiorą postaci polskiej sceny alternatywnej  – reżyser i dziennikarz, autor ruchu filmowego „Miasto w Komie” Cezary Ciszewski, autorka pierwszej hip-hopowej audycji „Kolorszok” Bogna Świątkowska oraz antropolog kultury Waldemar Kuligowski.

Film „Blok.Muzyka” będzie można obejrzeć 7 maja o godz. 20:00 na TVP Kultura. Będzie on czwartym z serii wyświetlanych w poniedziałki sześciu dokumentów „Blok” w reż. Tomasza Knittla,  poświęconych kulturotwórczej roli osiedli z wielkiej płyty. Poza tym zobaczymy odcinki o sztuce, filmie, architekturze, literaturze i generacjach. Ten ostatni to próba uchwycenia doświadczenia różnych pokoleń wychowanych i mieszkających na osiedlach od lat 40. do dnia dzisiejszego.

 

Dodaj komentarz

-->