Już wkrótce otwarcie śląskiego Parku Wodnego w całości zasilanego odnawialną energią!

Wodny Park Tychy określany jest mianem jednego z najbardziej innowacyjnych parków wodnych w całej Polsce, a nawet Europie. O jego innowacyjności świadczą nie tylko ciekawe rozwiązania w infrastrukturze, ale także – a raczej przede wszystkim – wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Energia dla tyskiego parku będzie pochodzić z jego własnego źródła. Paliwem do produkcji jest biogaz powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków, której firma jest właścicielem. W kompleksie produkowany będzie także chłód, a przygotowana woda lodowa zasilać będzie urządzenia wentylacyjne i klimakonwektory.

Jesteśmy w stanie w 100 proc. zasilić zieloną energią zarówno oczyszczalnię ścieków (posiadającą jeden z najlepszych w Europie wyników w zakresie bilansu energetycznego), jak i budowany Wodny Park Tychy. Od lat intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które pomogą nam osiągnąć ten cel

informuje Zbigniew Gieleciak, prezes RCGW S.A, na oficjalnej stronie projektu.

W parku będzie można skorzystać m.in. z pierwszej w kraju zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Ślizg w „zjeżdżalni rakietowej” będzie odbywał się z szybkością równą trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Na miłośników ekstremalnych wrażeń będzie czekał – również pierwszy w Polsce – symulator surfingu pod dachem. Zmienna prędkość przepływu w niecce uatrakcyjni jazdę i umożliwi naukę surfowania.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z interaktywnych gier oraz kreatywnych zabawek w sali sensorycznej. Motywem przewodnim strefy dla dzieci będzie oczywiście woda i wszystko, co z nią związane. Ponadto, część przestrzeni tyskiego aquaparku przeznaczono na budowę sceny widowiskową, gdzie planowana jest organizacja pokazów mody (z opcją przymierzenia kolekcji w tzw. wirtualnym lustrze), czy koncertów na żywo transmitowanych pod wodą. W strefie rekreacyjnej znajdzie się specjalna folia, która umożliwi opalanie przez cały rok oraz dodatkowo doświetli i dogrzeje obiekt. Regionalny charakter kompleksu podkreślą oryginalne łaźnie piwne z własną mini warzelnią.

Termin zakończenia budowy zaplanowano na IV kwartał 2017r. Postęp robót można śledzić tutaj.

Zdjęcia: Schick Architekci
Więcej info: tutaj

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->