KFC wysłało kanapkę w kosmos – zobacz przebieg misji Zinger 01!

Ostatnia kanapka w kosmosie znalazła się w 1965 roku, gdy astronauta John Young przemycił ją na pokład statku kosmicznego podczas Misji Gemini 3. Teraz, kanapka stała się jedynym pasażerem wyjątkowego lotu w kosmos – KFC postanowiło wysłać kultowego Zingera w kosmiczną przestrzeń. Oświadczenie początkowo brzmiało jak kolejna akcja mająca wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów fastfoodowej sieci, jednak okazało się być prawdziwe – kurczak w bułce rzeczywiście wyleciał w kosmos i wylądował na Ziemi wczoraj – w obchodzony w Stanach Dzień Niepodległości.

 

 

O planowaniu lotu sieć poinformowała na początku czerwca, publikując zdjęcia znanego z logo restauracji Colonela Sandersa, który ubrany jest w skafander astronauty. Ogłoszono także nazwę misji: Zinger01 – Pikantny, Chrupiący, Kosmiczny. Po komentarzach internautów, którzy zdawali się nie brać pomysłu na serio, KFC wydało oficjalne oświadczenie i stworzyło stronę projektu yesweareactuallysendingachickensandwichto.space, którego slogan brzmi:

Tak, kosmos. Serio. Naprawdę się tym zajmujemy.

Prawda okazała się być lekko naciągana – Zinger nie opuścił do końca ziemskiej orbity. Kanapka z kurczakiem została wyniesiona ku stratosferze, czyli do 51 km nad poziomem morza – na samą granicę atmosfery.

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->