Jak internet zmienia świat? Nowy dokument Herzoga już od 2 września w kinach

Kiedy będziemy mogli tweetować myśli? Czy sport oglądany przez ludzi będą uprawiać roboty? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć legandarny Werner Herzog, w najnowszym dokumencie “Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”, w którym pod lupę weźmie internet.

herzog,

Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji. To w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Jeden z naukowców pokazuje, jak wygląda wyobraźnia robota, i zadaje niewygodne pytanie: czy otoczeni inteligentnymi maszynami na pewno będziemy wciąż potrzebowali towarzystwa drugiego człowieka?

herzog, internet

Herzog porusza w swoim filmie całą masę zagadnień, dla których główną osią jest internet. Poznamy jego historię, sposób, w jaki zmienia świat, zarówno pod względem technologicznym, jak i społecznym. Dowiemy się jakie zagrożenia czyhają na ludzkość, a także poznamy wizję reżysera na temat przyszłości internetu. Nie możemy się doczekać!

źródło: kinoteka.pl, next

Dodaj komentarz

-->