Interaktywny plaster i aplikacja ochronią przed promieniami UV

Dermatolodzy od lat podkreślają znaczenie odpowiedzialnego zachowania podczas ekspozycji słonecznej i stosowania ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do danego typu skóry. Pomimo licznych kampanii społecznych, nowotwory skóry wciąż stanowią 1/3 wszystkich nowotworów, a ludzie zabezpieczanie się przed słońcem po prostu bagatelizują. Na przykład aż 60% osób nie używa lub używa niewystarczającej ochrony przeciwsłonecznej, gdy ich skóra jest opalona.

Odpowiadając na potrzeby skóry wystawionej na działanie promieniowania UV oraz walcząc z barierami w stosowaniu ochrony przed słońcem marka La Roche-Posay stworzyła innowacyjne produkty z gamy Anthelios. Obok rozmaitych kremów do ciała, twarzy i pod oczy z mocnymi filtrami, proponują coś dla dzieci, które zazwyczaj dopiero uczą się nawyków towarzyszących bezpiecznej ochronie przeciwsłonecznej. To interaktywny plaster UV, który połączony jest z aplikacją monitorującą ekspozycję na słońce, dzięki czemu pomaga uchronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniu UV.

Cienki plaster przyklejony do miejsc narażonych na intensywne działanie słońca poprzez światłoczułe sensory odmierza ilość promieni UV. Ozdabiające go kwadraciki, zmieniając kolor informują
o natężeniu promieni słonecznych i synchronizują dane z aplikacją. Zeskanowanie plastra za pomocą darmowej aplikacji odczytuje dane na temat intensywności napromieniowania skóry i informuje użytkownika o potrzebie ponownego nasmarowania kremem czy zejścia ze słońca. Aplikację można pobrać w AppStore oraz Google Play.

Badania dowodzą, że dzięki aplikacji „Plaster UV” :

63% użytkowników doznało mniejszych oparzeń słonecznych niż zazwyczaj
32% użytkowników częściej używało ochrony przeciwsłonecznej
31% użytkowników częściej szukało cienia

Dodaj komentarz

-->