Flaga osób transpłciowych i inne nowe emoji

nowe emoji 2020
for: blog.emojipedia.org

I coś dla osób kochających używanie emoji. W najbliższym czasie paleta popularnych obrazków wzbogaci się o nowe wzory, a część z nich dedykowana jest osobom transpłciowym.

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowych emoji, które od tamtej pory zdążyły się pojawić już w naszych telefonach. Teraz pora na kolejne nowości.

Nowe emoji 2020

W 2020 do zestawu znanych nam emoji ma dołączyć aż 117 nowych obrazków. Wśród nich sporo miejsca zajmują te dedykowane transpłciowości. Wśród nich znajdzie się flaga osób transpłciowych (flaga LGBT jest dostępna w emoji już od 2016 roku).

Pośród nowych emoji, które trafią do użytku w roku 2020, znajdą się także wąsaty mężczyzna oraz osoba neutralna płciowo w sukniach ślubnych z welonem, a także kobieta i osoba neutralna płciowo w ślubnych smokingach. Znajdzie się także miejsce dla neutralej płciowo osoby trzymającej niemowlę.

Transpłciowe emoji

Wzory zaczną się pojawiać na urządzeniach oraz w bibliotekach emoji po oficjalnym zatwierdzeniu przez konsorcjum Unikodu co w tej chwili powinno być już tylko formalnością i kwestią czasu.

Wśród innych emoji, które będą miały premierę w 2020 roku znalazło sie także miejsce dla mamuta, foki, bobra, oliwki, founde czy  czy matrioszki. Tu możecie zobaczyć nowe emoji.

 

-->