Pierwsze na świecie laboratorium dla wielbicieli fastfoodów

laboratorium, lab

Zaprojektowany przez japońskie studio Kaibutsu, Fast Food Aid to pierwszy na świecie sklep z suplementami dla wszystkich, którzy kochają pizze, hamburgery, frytki i szeroko pojęte jedzenie fastfoodowe.
Burger w pigułce? Wręcz przeciwnie! Miejsce ma na celu unaocznić problem złych nawyków żywieniowych, które w Tokio są bardzo popularnym problemem.

fast food aid

Miejsce wygląda jak niezwykle nowoczesna apteka. Za projektem stoi także Dohtonbori, sieć organicznych fastoodów, która mocno angażuje się w propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
Co znajdziemy w ofercie lokalu? Tabletki mające uzupełnić wartości odżywcze, których brakuje w posiłku fastfoodowym.

fast food aid

Są one całkowicie darmowe. Wszystko, co należy zrobić, to pokazać dowód zakupu dokonanego w jakiejkolwiek sieci fastfoodowej. Jeśli jest to pizza – otrzymamy fiolkę z 24 tabletkami, do którego dołączona jest szczegółowa informacja o tym, co zawarte było w niezdrowym posiłku, oraz jakie witaminy i wartości odżywcze powinny znaleźć się w obiadowym daniu, by dostarczyło ono do organizmu potrzebnych składników. Znajdziemy także “leki” na zjedzenie hamburgerów, frytek i innych popularnych, szybkich lunchowych propozycji.

fasst food aid

Cała akcja ma na celu uwrażliwienie szczególnie młodych ludzi na jakość spożywanych posiłków. Przedstawienie sklepu jako laboratorium mającego na celu ratowanie zdrowia daje mocno do myślenia, a media rozpisują się na temat kreatywności całej akcji i bardzo profesjonalnie przygotowanego wnętrza.
Sklep został otwarty na próbę pod koniec maja, aktualnie jest zamknięty, lecz właściciele przygotowują się do otwarcia go na stałe.

fast food aid

Dodaj komentarz

-->