Wibrujące buty, które dosłownie zaprowadzą Cię do celu

Wyobraź sobie podróż podczas której zamiast notorycznego podglądania w smartfonie drogi na mapach Google, lub łapania zasięgu GPS, rozkoszowałbyś się widokiem i szedł tam, gdzie Cię nogi poniosą.

A poniosą Cię dokładnie do celu. Jak? Za pomocą butów EasyJet’s Sneakairs, które dzięki wibracjom wskażą, gdzie powinieneś skręcić i która trasa będzie dla Ciebie wygodniejsza.

easyjet, buty wibrujące,

Buty zostały wymyślone i zaprojektowane przez brytyjską firmę lotniczą – EasyJet. W jaki sposób działają?
Używając Bluetooth i Google Maps API zaprogramowujesz trasę, włączasz aplikację i…chowasz telefon do kieszeni. Buty za pomocą delikatnych, podobnych do tych generowanych przez telefony, wibracji wskażą Ci drogę.

easyjet

Prototyp został wypróbowany na ulicach Barcelony podczas “Barcelona Street Project”, a wszyscy użytkownicy obuwia zgodnie przyznali, że podczas wycieczki ani razu nie musieli sięgnąć do telefonu po to, by móc sprawdzić trasę.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy buty będą dostępne w sprzedaży, a także jak finalnie będą wyglądać, czy powstanie kilka wersji kolorystycznych i z jakiego będą materiału.

EasyJet jest pierwszą firmą lotniczą, która zaangażowana jest mocno także w modę z użyciem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Projektowane obecnie uniformy załogi lotniczej zawierać mają diody led, pomocne w wydawaniu poleceń, a także kamery, za pomocą których w każdym momencie można będzie zrobić zdjęcie.

 

easyjet, wibrujące buty, led

fot. Tim Anderson

We współpracy z CuteCircuit (znanej z projektowania “inteligentnej odzieży” z użyciem wielu technologicznych nowoczesnych rozwiązań dla gwiazd takich jak U2, Katty Perry, czy Nicole Scherzinger), EasyJet rozpoczęło także projektowanie futurystycznych uniformów z mikrofonami, kamerami i diodami led.

Dodaj komentarz

-->