Co-working w warszawskich kawiarniach – gdzie najprzyjemniej pracować zdalnie

Nie tylko biuro, lub biblioteka – Polacy coraz częściej pracują z kawiarni. Darmowy dostęp do wifi, dobra kawa, ciasta i lunch na miejscu i przyjemna atmosfera sprzyjają tym, którzy nie potrafią zmotywować się do pracy w domu, a obecność innych ludzi działa motywująco. Sprawdźcie, w jakich kawiarniach występują udogodnienia, które pomogą w skupieniu i stworzą dogodne warunki pracy.

Wolna Przestrzeń

wolna przestrzeń
gdzie: Paca 40, Warszawa

Mieszczący się na Grochowie nowy lokal przeznaczony jest głównie dla pracujących rodziców, którzy mogą pracować tu zabierając ze sobą dzieci. Znajdują się tu trzy wydzielone strefy – coworkingowa, Klub Malucha i klasyczna kawiarnia.
Inicjatorem powstania kawiarni jest Fundacja Rodzinna. Co znajdziemy w menu? Kawy, herbaty, kanapki, dania wegetariańskie i bezcukrowe.

AntyCafe PozaCzasem

antycafe, co-working

gdzie: Gieysztora 2, Warszawa

Moda na antykawiarnie powstała stosunkowo niedawno. O co chodzi? W takich miejscach nie płaci się za podstawowe produkty, takie jak kawa, herbata, woda, ciasteczka, lecz za spędzony w kawiarni czas.
Czas w AntyCafe liczony jest za minutę. Po przekroczeniu progu lokalu otrzymujemy więc budzik i instrukcje, jak przyrządzić sobie kawę (do wyboru jest kilka rodzajów). Jakie są stawki? 25 gr/min. Po 2 godzinach – nie dopłacamy już nic. Za dzieci w towarzystwie rodziców również nie trzeba płacić.
W lokalu znajduje się również sala konferencyjna.

Sieciówka

sieciówka, co working
gdzie: Irysowa 3a, Warszawa

Wnętrze Sieciówki urządzone jest w domowym stylu, dla każdego gościa znajdzie się poduszka, kawa, herbata, a w pomieszczeniach panuje bardzo przyjemna , luźna atmosfera.
Jest to miejsce artystyczne – większość z gości chodzi na bosaka, a dzień rozpoczynają od jogi i wegetariańskiego posiłku. Aby korzystać z miejsca należy wykupić karnet, a także zrzucać się na posiłki.
Oprócz standardowego wykorzystywania domku jako miejsca pracy, można tu wpaść na warsztaty i dni otwarte.

Labour Cafe & Deli Co-working

labour cafe deli

gdzie: Tamka 49, Warszawa

Kawiarnia jest rozłożona na 3 piętrach, z czego każde jest przeznaczone do innego celu. Na parterze znajdują się miejsca do pracy indywidualnej, a także duży stół, przy którym można popracować wspólnie. Na kolejnym piętrze jest typowa knajpa, natomiast antresola zawiera pomieszczenie do przeprowadzania konferencji.
W lokalu znajdziemy wiele sprzętów, pozwalających na wygodną pracę – ksero, skaner, szybkie wifi, dużą liczbę gniazdek, drukarki i flipcharty.

Państwomiasto

państwomiasto
gdzie: Andersa 29, Warszawa

Państwomiasto to otwarta przestrzeń do pracy i współpracy. Często goszczą tu organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji państwowych i międzynarodowych. Właściciele podkreślają, że lokal służy wszystkim tym, którzy żywo interesują się otaczającym ich światem i chcą go pozytywnie zmieniać. To połączenie miejsca do spotkań, miejsca do pracy i miejsca do debat – znaleźć tu można kawiarnię, salę konferencyjną, pokoje warsztatowe oraz biurka w przestrzeniach wspólnych.

Nie jesteście z Warszawy? W innych miastach również znajdują się miejsca sprzyjające pracującym zdalnie.

Kraków – Kompany przy ulicy Berka Joselewicza 2
Łódź – Atmo.Sfera przy ulicy Wółczańskiej 241A
Gdańsk – Clipster – to rozbudowana forma coworkingu. Na jej terenie znajduje się 16 rozbudowanych apartamentów, w których można pracować i mieszkać. Jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce.
Wrocław – piękne wnętrze CO12 przy ulicy W. Łokietka 12C

Dodaj komentarz

-->