Dziewczyny przejmują Chłodną 25 na pierwszy epizod cyklu SPELLS

Projekt plakatu: Maciek Misiewicz https://www.instagram.com/clubmaciek/

29 października dziewczyny przejmują Chłodną 25 na pierwszy epizod SPELLS, imprezy prezentującej unikatowe, muzyczne jednorożce, które zaklinają sceniczne stereotypy i podziały.

Zagra warszawski duet Kompost, serwujący bezkompromisowy, zaangażowany ekologicznie rap, shishi – brawurowy surf z Litwy z elementami rapu i soulu oraz efemeryczny skład NANA, który pojawia się na scenie rzadko, ale za każdym razem ścina z nóg.

shishi to trzy przebojowe dziewczyny z Wilna, grające skrzyżowanie rapu, trashu, lo-fi i surfu, podane z dużą dozą dziecięcej radości i kobiecej energii. Członkinie zespołu Dominyka Kriščiūnaitė, Elena Neniškytė and Giedrė, znane z innych, alternatywnych litewskich projektów połączyły swoje siły i stworzyły coś niesamowicie świeżego na ich rodzimej scenie.

Nazwa zespołu – „shishi” – to po chińsku lew-stróż (także jeleń i pies), który posiada magiczną moc odstraszania złych duchów. shishi na scenie to magiczne zaklęcie, które chroni uszy słuchaczy przed wszelkim cierpieniem. Debiutancki album shishi „NA x 80″ ukazał się we wrześniu zeszłego roku i od razu podbił serca słuchaczy. Dostrzeżony przez krytyków, został wyróżniony tytułem albumu roku przez Bee Hype.

 

Kompost to świeży projekt elektro-rapowy przewrotnie analizujący procesy polityczne i emocjonalne. Autorki tworzą zaangażowany opis rzeczywistości, dystansując się wobec wszechobecnego zdystansowania.

Podejmują tematy zarówno ekofeministycznej ekonomii politycznej, polityki mieszkaniowej, jak i esencji życia. Kilka dni temu ukazał się ich debiutancki album zatytułowany „Bezwstydne Interwencje”

NANA to zespół-widmo; byt w niebycie; co poniektórzy o nim słyszeli, niewielu go słyszało. Trzy dziewczyny śpiewają piosenki o odwlekaniu wszystkiego na później (memento mori), nagabywaniu przez natrętów, leżeniu w wannie, namiętnościach świata doczesnego i kościotrupach. Dwie z nich lubią zamieniać się na scenie instrumentami, trzecia niespecjalnie, a do wymiany są: perkusja, wokal, gitara i bas.

wstęp: 20 zł
start: 20:30
drzwi: 20:00

EVENT FB

-->