Metalowy zespół z Mongolii, który podbija YouTube, zagra w Polsce

Coś jest w tej muzyce z północnej Azji, że wywołuje w Europejczykach nawet większe drżenie serca niż myśl o tajskich plażach. Zimne stepy Mongolii i wszystko, co na północ, pełne jest kompletnie innych duchów i dźwięków niż południe kontynentu. Od nieodżałowanego Gendosa, po zachwycające kilka lat temu podczas Off Festivalu Huun-Huur-Tu.

Teraz przyszła pora na The Hu, którzy przebojem wdarli się do koncertowych sal oraz świadomości słuchaczy cięższego grania z Europy. Kwartet z Ułan Bator istnieje zaledwie 3 lata (samo to powinno sprawić, że zapali Wam się kontrolka w głowie – tym bardziej że panowie już grali w Polsce kilka koncertów), a dopiero zabrał się za wydanie debiutanckiego albumu. Mamy w końcu mamy rok 2019 więc wcześniej wystarczyły klipy na YouTube, które osiągnęły prawie 20 milionów odsłon.

The Hu, poza budzącą skojarzenia z klasycznym rockiem nazwą, to jednak głównie klasyczne instrumentarium. Nie zapominajmy też o charakterystycznym gardłowym śpiewie, który jest znakiem firmowym całej mongolskiej sceny. Całość łączy się w najbardziej oryginalną, choć trochę zachowawczą i bardzo zaraźliwą, mieszankę muzyki folkowej i ciężkiego rocka.

Tym razem The Hu wpadną do nas na prawilne promowanie nowej płyty. „Gereg” ukazało się we wrześniu 2019 roku, a okazją do usłyszenia materiału na żywo będą styczniowe koncerty The Hu we Wrocławiu (24.01) i Warszawie (25.01).

24.01.20 – Wrocław – Pralnia
25.01.20 – Warszawa  – Palladium

BILETY do nabycia TU.

-->