CeraVe, czyli w służbie suchej i wrażliwej skóry

Na przestrzeni 13 lat marka CeraVe stała się liderem na amerykańskim rynku kosmetyków i uplasowała się na 1. miejscu wśród zalecanych produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała z problemami skórnymi. Poza tym, ze markę docenia 10 tys. dermatologów, jej produkty zostały bardzo dobrze przyjęte przez ponad 10 mln konsumentów, dzięki czemu CeraVe jest wybierana marka produktów do skóry suchej i wrażliwej przez zarówno ekspertów, jak i konsumentów.

Co jest przyczyna takiego sukcesu? Markę CeraVe wymyśliła i opracowała grupa badaczy i dermatologów, którzy wyznaczyli sobie cel stworzenia unikalnej i innowacyjnej gamy kosmetyków, zachowując jednocześnie prostotę stosowania i dostępność dla wszystkich. Wyzwaniem było stworzenie odpowiedzi dopasowanej do prawdziwych potrzeb konsumentów cierpiących z powodu dolegliwości skórnych, od zwykłych objawów skóry suchej po poważne problemy, takie jak suchość skóry atopowej czy dotkniętej trądzikiem różowatym.

Wnioski: wszystkie te stany chorobowe maja jeden wspólny mianownik – osłabiona barierę hydrolipidowa – co wyjaśnia dlaczego efektem jest zaburzenie skóry. Rozwiązanie: odbudować skórę, sięgając po składniki aktywne najlepszej jakości, występujące w naskórku, czyli ceramidy lub kwas hialuronowy. Wizja twórców marki było zapewnienie lepszej dostępności tych składników oraz ich przedłużone uwalnianie.

Korzyść z dostarczenia skórze dużej ilości innowacyjnych składników aktywnych nie wystarczy, jeżeli jednocześnie nie można zapewnić optymalnej dawki. Z tych wniosków zrodziła się marka CeraVe, o nazwie powstałej z połączenia dwóch słów „ceramidy” i technologii MVE, ponieważ każdy produkt gamy zawiera połączenie 3 niezbędnych ceramidów, czyli kluczowych elementów ochrony i odbudowy bariery skórnej oraz opatentowaną technologie nazywana MVE (z ang. Multi-Vesicular-Emulsion), która pozwala na długotrwałe nawilżanie skóry. Ceramidy odbudowują osłabiony naskórek przez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, aby przywrócić funkcje bariery ochronnej, podczas gdy MVE zapewnia rozpraszanie składników aktywnych w sposób przedłużany w skórze, aby chronić i wzmacniać naskórek po aplikacji produktu

301 komentarzy

Dodaj komentarz

-->