Arek Jakubik i Otsochodzi na Olsztyn Green Festival!

Już po raz piąty fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel” 17 i 18 sierpnia, odbędzie się kilkanaście koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Do grona już ogłoszonych artystów, czyli Brodki, Comy, Ani Rusowicz z projektem niXes, Ralpha Kaminskiego, L.U.C-a, Poli Rise, Rosalie., Bisz/Radex, Natalii Nykiel i Grubsona i Błażeja Króla dołączają: Arek Jakubik i Otsochodzi!  

Arek Jakubik – aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz i wokalista. O tym, że Jakubik jest człowiekiem wielu talentów, przekonać się mogli miłośnicy muzyki, kiedy w 2008 roku Jakubik wraz z gitarzystą Pawłem Derentowiczem i basistą Mariuszem Matyskiem założył zespół Dr Misio, do którego dwa lata później dołączyli klawiszowiec Radosław Kupis oraz perkusista Janek Prościński.W jednym z wywiadów Jakubik powiedział, że u źródeł decyzji, żeby założyć zespół, był jakiś rodzaj frustracji związanej z kryzysem wieku średniego. Wtedy odkrywamy, że chcemy mieć krótkie spodenki i znowu wskoczyć do piaskownicy.

Tak oto powstał zespół, w którym rockowe melodie spotykały się z tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. To właśnie one stanowiły o sile pierwszych dwóch albumów zespołu Dr Misio – „Młodzi” (2013 r.) i „Pogo” (2014 r.), a także najnowszej płyty zespołu „Zmartwychwstaniemy” (2017 r.).Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „SZATAN NA KABATACH”, który będzie miał swoją premierę 20 kwietnia 2018, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave. I z tym właśnie materiałem artysta wystąpi na Olsztyn Green Festival. 

 Otsochodzi – to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka.Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany “7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Następnie wystąpił na uznanych festiwalach muzycznych (m.in Open’er Festival czy Hip Hop Kemp) oraz udzielił gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych artystów (Włodi, Rasmentalism, VNM, The Returners, Sonar czy Flirtini). Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Otso wydał swój pierwszy długogrający album pt. “Slam”. Obecnie promuje kolejne wydawnictwo pt. „Nowy Kolor” między innymi za pomocą tytułowego singla, który ma obecnie ponad 30 milionów odtworzeń na Youtube! Na nowej płycie znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak.

Oprócz Arka Jakubika i Otsochodzi na olsztyńskim festiwalu usłyszymy też Brodkę, Ralpha Kaminskiego, L.U.C-a, Polę Rise, zespół Coma, Anię Rusowcz z projektem niXes, GrubSona, Błażeja Króla, Natalię Nykiel, Grubsona, Rosalie. i Bisz/Radex. 

Olsztyn Green Festival to festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. A to wszystko na terenie pięknej plaży miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy adresują wydarzenie do tych, którzy – oprócz dobrej muzyki – cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia. Na 4. edycji Olsztyn Green Festival gościło ponad 26 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały najciekawszych brzmień 22 artystów i zespołów polskiej sceny muzycznej.

Bieżące informacje o festiwalu publikowane są na profilu festiwalowym na Facebooku facebook.com/olsztyngreenfest.

Kontakt z organizatorem: olsztyngreenfestival@agora.pl

 Bilety w cenie promocyjnej do kupienia na biletycjg24.pl

Dodaj komentarz

-->