Aktivist 213 czyli czym jest pasja

Czy można znaleźć wspólny mianownik dla ukraińskiej gwiazdy muzyki elektronicznej, rapera nagrywającego koncept album, dziennikarzy wyciągających z polskich hiphopowców osobiste zwierzenia i kolesia uczącego innych, jak robić noże?

Nie jest to łatwe i przyznam się, miałam obawy, że tym razem polegnę i nie znajdę zgrabnego leitmotivu dla wstępniaka otwierającego numer. Ale potem raz jeszcze przeczytałam teksty, które publikujemy w tym wydaniu. I zrozumiałam. Tym, co łączy wszystkich naszych bohaterów, jest pasja.

Przekonanie o słuszności swojego działania, zamiłowanie do tego, co robią, i determinacja w pokonywaniu przeszkód mogących stanąć im na drodze. Oni po prostu lubią to, czym się zajmują, i daje im to satysfakcję. Bez względu na to, czy tworzą tylko dla siebie, czy słuchają ich tysiące na stadionach. Luna przekonuje, że każde życiowe doświadczenie ją buduje, a emocje, których doświadcza, przekłada na swoją muzykę. Młode zespoły projektu Nowe Brzmienia x Levi’s też robią to, co robią, bo napędza je wewnętrzna potrzeba.

Są dopiero na początku drogi, ale ich zapał i energia wróżą im piękną przyszłość. Jacek Baliński i Bartek Strowski własnym sumptem wydali książkę będącą zapisem rozmów z raperami. Swoją pasją przekonali do współpracy największe nazwiska polskiego hip-hopu.

Podobnych historii jest więcej. Poczytajcie.

-->